S Ostravou, která vyhrála posledních pět domácích zápasů a dere se v tabulce nahoru, se Nový Jičín potkává v mistrovských utkáních již od roku 1992 a vždy jsou tato utkání bez ohledu na postavení týmu v tabulce zajímavá, basketbalově hodnotná a mají skutečně charakter derby i v hledišti. Praxe ukazuje, že první zápas po vánočních svátcích nebývá vždy to „pravé ořechové“, ale právě vzájemná utkání Ostravy a Nového Jičína tuto skutečnost mohou vyvrátit.

Nová huť bude chtít rychle zapomenout na nevydařený duel z Liberce (70:87) a vrátit Geofinu debakl z úvodního měření sil (69:114). Výrazně pomoci by Ostravě měla už uzdravená hvězda týmu, Američan Mike Mitchell, který bude připraven po dlouhých měsících opět naskočit do zápasu. „Mike už na trénincích vypadal slušně, takže s ním budu počítat minimálně do určitého úseku hry,“ potěšil ostravské fanoušky kouč NH František Rón, který bude mít kromě dlouhodobě zraněného Stuchlého k dispozici kompletní kádr.

Hráči Nového Jičína se po vánočních svátcích vrátili k intenzivnímu tréninku a chystají se velmi zodpovědně tak, aby i na závěr roku bylo v šatně veselo. Pouze Roman Medek má problémy se zády a hned po prvním tréninku ulehl. Ostatní hráči jsou připravení podat maximální výkon. „Utkání po vánočních svátcích je vždy trochu loterie, ale my chceme rok 2008 završit vítězstvím, a tím potvrdit úspěšný celý kalendářní rok. Je to derby, takže doufám, že divákům předvedeme dobrý basket,“ prozradil novojičínský trenér Zbyněk Choleva.

„Sezonu se nám nepodařilo ukončit vítězným zápasem, proto chceme vítězstvím zakončit kalendářní rok,“ doplnil slova trenéra kapitán týmu David Hájek a uzavřel: „Na vážení jsme po vánočních svátcích uspěli. Trénujeme všichni, proto není důvod mít z utkání v Ostravě přehnané obavy.“
Jediná starost, která hráče Geofinu trápí, je teplota v ostravské hale, kde i při mírnějších mrazech bývá v tomto období chladno, což nemusí být dobré pro zdraví hráčů. „V Novém Jičíně zase bývá teplo a vlhko, které jde do haly z krytého bazénu. Někde jsou tvrdé koše, jinde se hraje v hokejové hale. Já v tom problém nevidím,“ reagoval František Rón.

(cas, noh)