Florbalisté Vítkovic získali do svých řad další velkou posilu. Po Lukáši Petříkovi, který přišel z Třince, se mužstvu upsal i Tomáš Sladký. Vítkovický odchovanec odehrál poslední roky v dresu švýcarského Wileru a je jediným Čechem, který vybojoval v zemi helvetského kříže mistrovský titul.

Jeho příchod se upekl během mistrovství světa, na kterém ostravský rodák samozřejmě nechyběl. „Sháněli jsme ještě jednoho útočníka. Měli jsme vytipované tři hráče a nakonec jsme se domluvili s Tomášem. A to je opravdu špičkový hráč,“ řekl k příchodu ostříleného útočníka trenér Vítkovic Radomír Mrázek.

Sladkého jeho mateřský klub oslovil během mistrovství světa a původně ani moc netušil, že by to mohlo vyjít. „Ve Wileru toho letos moc neodehrál, a tak jsme mu dali nabídku, zda by sezonu nechtěl dohrát u nás. Zkusil se ve svém klubu zeptat a ti mu dali zelenou,“ dodal Mrázek.

Tomáš Sladký je rád, že se může vrátit. A to hned z několika důvodů. „Přivádí mě sem mnoho okolností a důvodů, které se postupem času nahromadily. Pro všechny zúčastněné strany je to nejschůdnější řešení. Hlavním důvodem je asi klid pro přípravu na státnice na UP v Olomouci, kde bych měl v červnu 2009 odpromovat,“ řekl pro webové stránky klubu dvaadvacetiletý útočník, který přiznal, že v Ostravě chce zůstat jen do konce sezony. „Návrat do Švýcarska plánuji ihned po skončení sezony a ukončení vysoké školy.“

Ve Vítkovicích se tak tvoří tým snů. V minulé sezoně obsadil klub druhé místo, a to spoléhal v podstatě jen na mladé hráče. Letos k nim přibyli zkušení a ostřílení borci jako Dan Folta, Lukáš Petřík a teď i Tomáš Sladký. „Máme tu teď takový dream team,“ smál se trenér Vítkovic. „Ale to vždycky může být zrádné. Když dáte dohromady spoustu hvězd, neznamená to automaticky úspěch. I když v našem případě je to jiné. Máme tady spoustu skvělých mladíků, které jsme doplnili zkušenými hráči. Snad to bude fungovat,“ dodal Mrázek.

Ostravský tým by tak chtěl zaútočit na titul, který měly v posledních letech předplacený Střešovice. I to je jeden z důvodů, proč se Tomáš Sladký vrátil. „Ambice a cíle musejí být vždy vysoké. Podle toho, jakým stylem se tým prezentoval doposud, soudím, že ligový titul je zcela reálný. Samozřejmě bude záležet na zdraví hráčů, tím myslím třeba zdraví Pavla Bruse, na jejich přístupu, soustředění a zodpovědnosti, a také na určité dávce štěstí,“ řekl pro klubový web Tomáš Sladký, který by se v Ostravě měl poprvé představit 14. ledna v derby proti Havířovu.