Důvod? Ostravané, ale i další obyvatelé Moravskoslezského kraje tenisu rozumějí a mají ho rádi. Aby ne. Česká liga se loni hrála ve dvou městech.
V Prostějově a právě v Ostravě. Navíc obě opory českého výběru se narodily nedaleko a fanoušci k nim mají blíž než ti pražští. Tomáš Berdych spatřil světlo světa ve Valašském Meziříčí, Radek Štěpánek v Karviné a nehrající kapitán Jaroslav Navrátil v Přerově.
V Ostravě se už před patnácti lety hrál špičkový tenis, který dodnes nemá v Česku obdoby. Tenisový fanoušek si jistě vzpomene na pět ročníků turnaje IPB Czech Indoor (1994 až 1998), během kterých se až na Američana Samprase představila ve vítkovickém Paláci kultury a sportu celá tenisová elita v čele s André Agassim.
V roce 1996 přijel také trojnásobný wimbledonský vítěz Boris Becker, na kterého se přišlo podívat osm tisíc lidí. Známý Němec si však po výhře v prvním kole obnovil zranění zápěstí a předčasně odstoupil. V posledním ročníku 1998 se vyšplhala částka na odměny z 325 tisíc dolarů na rovný milion.
Na turnaji se představilo sedm hráčů ze světové dvacítky. Stejně dotovaný bývá v současnosti moskevský Kremlin Cup, a i ten nemá zdaleka tak špičkové obsazení, jako míval IPB Czech Indoor, který se dá dnes kvalitou hráčů srovnat s jedenácti turnaji spadajícími do nové kategorie ATP World Tour 500. V Evropě se hrají během roku jen v Barceloně, Basileji, Hamburku, Rotterdamu a Valencii.
Velký mužský turnaj v současnosti Ostravě, ale i celému českému tenisu chybí, fanouškům však stále zůstal pod kůží, což dokazují při každém daviscupovém zápase.
Předloni naplnili ČEZ Arénu při souboji s Američany (1:4). Loni pak pomohli svým miláčkům k postupu přes Belgii (3:2) a postupu do 2. kola Světové skupiny, na který čekali Češi šest let.