Po více než šesti letech zažili zase pořádné nervy. Bohužel opět s trpkým koncem. Basketbalisté Ostravy byli v nedělní televizní dohrávce 21. kola Mattoni NBL proti Poděbradům dvakrát krůček od vítězství. Nakonec však, stejně jako v roce 2002 proti USK Praha, vyšli naprázdno.

Dramatický duel měla Ostrava rozehrán výborně. V poločase vedla o devět, šest vteřin před koncem pak Bohačík proměnil oba trestné hody, čímž poslal domácí do dvoubodového náskoku. Hostující Soliver však šťastně vyrovnal v poslední vteřině základní hrací doby. Střela dvakrát poskočila po obroučce a propadla sítí. „Dostat takový hloupý koš, s tím se člověk těžko smiřuje,“ přiznal ostravský Jan Stehlík. O tom, kdo získá dva body, tak muselo rozhodnout prodloužení. V tom Ostrava nejprve tahala za kratší konec. Bohačík a Mitchell však vývoj zcela otočili a patnáct vteřin před koncem se zdálo, že je hotovo.

Jenže…

Castleberry proměnil první ze dvou trestných hodů, míč doskočil všudybyl Soliver, který jej poslal do koše. Při tom byl navíc faulován Bohačíkem a nabídnutou šanci na srovnání kroku neodmítl. „Šestku“ bezpečně proměnil. Ostravský Uhlíř pak nezacílil přesně a drama pokračovalo. Zápletka byla vyřešena až po druhém nastavení. Za vyrovnaného stavu netrefili už nervózně hrající domácí během minuty tři trojky a Středočeši získali zlomový náskok. Po padesáti minutách dřiny se tak mohli radovat z premiérové výhry na palubovce soupeře v letošní sezoně. „Mrzí mě hlavně, že jsme to neudrželi v prvním prodloužení, kdy jsme vedli o čtyři body. To jsme už měli dotáhnout do vítězného konce,“ zlobil se kouč Ostravy František Rón.

„Pro nás to byl nešťastný zápas dvou rozdílných poločasů. V nástupu do třetí čtvrtiny nám úplně odešla obrana, což bylo nepochopitelné. S těmi hráči, které máme, bychom měli doma Poděbrady o deset až patnáct bodů porazit,“ je přesvědčen prezident ostravského klubu Ladislav Kudela, podle kterého už bylo prodloužení o štěstí. Hrubky přišly už dříve. „Měli jsme vyhrát už po čtyřiceti minutách. Vedli jsme o dva body a soupeř měl šest vteřin na zakončení. Nechat projít za tak krátkou dobu hráče přes celé hřiště a ještě mu dovolit zakončit je chyba. A koncovka prvního prodloužení? Škoda toho útočného doskoku a hloupého faulu,“ uzavřel Ladislav Kudela.

„Koncovku prodloužení možná ovlivnilo vyfaulování Američanů Arnolda a Mitchella. Poděbrady tahaly po většinu času za kratší konec, ale v druhém prodloužení už měly navrch,“ řekl bývalý český basketbalový reprezentant Jaroslav Kovář, který televizní utkání spolukomentoval.