O víkendu se hrály jen čtyři zápasy čtrnáctého kola nejvyšší soutěže florbalistů. Utkání Pepino - Chodov a Brno - Střešovice totiž byla předehrána už dříve. Hlavně v tom druhém pak fanoušci viděli neuvěřitelné drama, ve kterém Střešovice vyhrály po nájezdech 12:11!

Před víkendem bylo jasno. Pokud Vítkovice vyhrají v Mladé Boleslavi, dotáhnou se bodově na vedoucí Střešovice. A ostravský tým svůj cíl nakonec splnil. I když jednoduché to neměl. Ve druhé třetině prohrával už 1:5, přesto nakonec vybojoval vítězství v poměru 7:5. Čtyři branky daly Vítkovice v posledních deseti minutách hry.

„První dvě třetiny jsme byli trošku zakřiknutí. Ne, že bychom hráli špatně, ale soupeř dokázal proměnit všechny své šance. Na rozdíl od nás byl efektivní. Dal všechno, zatímco my jsme trefovali tyčky,“ řekl k úvodu utkání trenér Vítkovic Radomír Mrázek.

Jeho svěřenci v poslední části vsadili vše na útok a vyšlo jim to. Během šestnácti minut nastříleli pět gólů, při jednom jim pomohl gólman Koráb, který si nešťastně srazil míček do vlastní branky. „Změnili jsme systém hry. Presovali jsme po celém hřišti a soupeř postupně přestal stačit fyzicky. Jsem rád, že jsme to dokázali otočit,“ uvedl Mrázek, který byl rád, že mezi střelce se zapsal i navrátilec Tomáš Sladký. „Hrál výborně. Splnil přesně to, co jsme od něj čekali.“

Vítkovice se tak dotáhly na vedoucí Střešovice a na druhém místě mají o bod více než třetí Future. „Pořád je to hodně vyrovnané a těch prvních pět týmů by se mělo porvat o semifinále. Začíná se to trošku trhat, ale to je dáno tím, že jsme už ve druhé půlce soutěže a ukazuje se, kdo má širší kádr. To je v této fázi rozhodující,“ poznamenal kouč Vítkovic.

Florbalisté teď mají hodně nabitý týden. Vítkovice se ve středu utkají v derby s Havířovem a o víkendu je čeká poslední Třinec. „Těžší bude logicky ten první zápas. Samozřejmě budeme chtít vyhrát, i když stále máme problémy se sestavou. V Boleslavi nám chyběli Brus s Foltou a u Dana nevíme, zda bude moci nastoupit v dalších zápasech. Má chřipku a potřebuje se dát do kupy,“ dodal Mrázek.

Mladá Boleslav - Vítkovice 5:7 (1:0, 4:2, 0:5), branky a asistence: 12. Slaný (Fojta), 21. Fojta (Slaný), 23. Ekl (Fojta), 36. Bouška (Volf), 38. Volf (Novotný) - 34. Tokoš (Tomašík), 38. L. Hrubý (M. Hanic), 44. Vaněk (Vladař), 51. Tomašík (Sladký), 53. P. Suchánek (L. Hrubý), 54. Koráb (vlastní branka), 59. Sladký (Tokoš). Ostatní zápasy 14. kola: Future - Havířov 7:4, Třinec - Znojmo 4:5, Sparta - Liberec 4:11. Předehráno: Pepino - Chodov 6:10, Brno - Střešovice 11:12 SN.