Florbalisté Vítkovic vévodí extraligové tabulce. V souboji o první příčku totiž zcela jasně zdolali Tatran Střešovice na jeho palubovce a v čele mají tříbodový náskok. Domácí se původně chtěli šetřit, protože je čekalo finále poháru proti Pepinu. Ale hosté předvedli výkon, který žádné šetření neumožnil. „Překvapili jsme je dobře zvolenou taktikou. Poslední dobu jsme si v zápasech nacvičovali celoplošný presink a byli jsme ho schopni praktikovat celých šedesát minut. A soupeř si s tím nevěděl rady,“ mnul si ruce trenér vedoucího celku nejvyšší soutěže Radomír Mrázek, který byl rád, že jeho mužstvo vysoké tempo vydrželo po celý zápas.

„Sice nás stále ještě trápí zranění, ale do Prahy jsme mohli odjet s patnácti hráči a všichni odevzdali vynikající výkon. Hráli jsme na dvě obrany a tři útoky, takže se všichni prostřídali,“ uvedl Mrázek.
Zvolená taktika domácí hráče evidentně překvapila. „Chtěli jsme odehrát celý zápas na tři lajny a šetřit síly na finále poháru. Jenže styl hry Vítkovic nám to nedovolil. V konečném důsledku jsme stejně polovinu duelu odehráli na dvě pětky,“ přiznal střešovický kapitán Milan Fridrich.

Vítkovice si tak v poklidu dokráčely k vítěztví, Střešovice v soutěži porazili letos už podruhé. A bylo to zasloužené, což uznal i hostující kouč Petr Ďarmek. „Soupeř vyhrál zaslouženě, nebyli jsme schopni něco vymyslet.“

Ostravský tým se tak vyhrál desátý zápas v řadě a vyšvihl se do čela tabulky. Střešovice mají v současnosti o tři body méně a vítkovický kouč Mrázek věří, že to tak už i zůstane. „Ukázalo se, že máme opravdu silný tým. Dokázali jsme dominovat i v utkání proti tak silnému soupeři a věřím, že v čela tabulky už se udržíme,“ dodal ostravský kouč.

Střešovice –Vítkovice 4:7 (1:2, 0:2, 3:3)

Branky: 13. Richter (Klimeš), 42. Štegl (Garčar), 49. Richter (Jendrišák), 57. Fridrich (Jedlička) – 4. L. Hrubý (Jelínek), 20. P. Suchánek (Jelínek), 30. Tokoš, 34. P. Suchánek (Vladař), 42. Sladký, 45. Folta (Petřík), 50. Tomáš Sladký. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Rozhodčí: Černý – Janoušek. Střely: 20:30. Diváci: 158. Nejlepší hráči: Martin Richter – Patrik Suchánek