Florbalisté ostravského Pepina měli v nedělních (25. ledna) finále Českého poháru zastoupení v ženské i mužské kategorii. A oba celky byly jasnými outsidery, narazily totiž na mistrovské Střešovice a Děkanku.

Mužský výběr měl lepší nástup než jeho soupeř a velkou zásluhu na tom měl Petr Skácel. Otevřel skóre a v závěru první dvacetiminutovky otáčel na 3:2. Zbytek utkání už ale patřil Střešovicím, které nakonec vyhrály 8:5.

„Je to škoda. Začátek sezony jsme neměli nejlepší, a tak jsme si říkali, že pohár by to napravil. Ale nevyšlo to,“ řekl k zápasu trenér Jan Holovka, podle kterého vyrovnaný duel rozhodla větší zkušenost Střešovic.

„Mají dvě skvělé pětky, které jsou ostřílené spoustou mezinárodních zápasů. A každý sport je pak o chybách, a těch jsme nakonec udělali více my. Finále je samozřejmě úspěch, ale chtěli jsme vyhrát,“ dodal Holovka.

Pro ženy Pepina byla už samotná účast ve finále historickým úspěchem. Navíc utkání lépe začaly a vyhrály první třetinu. „Byl to náš nejlepší zápas proti Děkance. Jsem rád, že ve finále jsme sehráli důstojnou roli a dokonce jsme vedli,“ byl spokojený i přes konečnou porážku 2:8 trenér Michal Mariánek.

Pohár nakonec Děkance zajistila dvojice Rozumová - Novotná, která byla podepsána pod všemi brankami svého družstva. „Je nejde bránit. Nezničily jen nás, ale v podstatě všechny soupeře před námi,“ uvedl Mariánek, který byl spokojen především se začátkem utkání.

„Dokud jsme měli síly a stačili se vracet, šlo to. Navíc nám skvěle zachytala gólmanka, a dlouho jsme tak drželi šanci na nějaký úspěch. Ale pak jsme zbytečně soupeřkám namazali na 3:1 a bylo hotovo. Přesto musím holky pochválit. Hrály dobře a snad jako jediný tým jsme letos proti nim využili i přesilovku,“ dodal Mariánek.

Finále Českého poháru mužů: Pepino Ostrava - Střešovice 5:8 (3:2, 1:3, 1:3), branky a asistence: 3. Skácel, 7. Ďopan (Trunkát), 17. Skácel (Machala), 24. Tříska (J. Daniš), 52. Polášek (Charizan) - 4. Garčar, 5. Fridrich (Jedlička), 25. Richter (Vávra), 25. Jedlička (Fridrich), 37. von der Pahlen (Richter), 47. Hlavička (Richter), 52. Štegl (Richter), 60. Jendrišák (Kafka)

Finále Českého poháru žen: Pepino Ostrava - Děkanka Praha 2:8 (1:0, 0:4, 1:4), branky a asistence: 19. Polzerová (Wirthová), 58. Lustigová (Polzerová) - 24. Novotná (Jílková), 28. Rozumová, 33. Novotná (Rozumová), 38. Novotná (Rozumová), 41. Rozumová (Novotná), 44. Rozumová, 46. Novotná (Jílková), 48. Novotná (Jílková).