Volejbalisté DHL Ostrava jako jediný extraligový tým v této sezoně drží domácí neporazitelnost. Svou tvrz uhájili i v pondělní (26. ledna) dohrávce 18. kola extraligy s Kladnem a po vítězství 3:0 se na svého soupeře v tabulce bodově dotáhli.

DHL Ostrava – Volleyball.cz Kladno 3:0 (17, 17, 17). Duel druhého a třetího týmu loňského ročníku extraligy odstartoval přímým bodem z podání kladenský Linz, ale pak už skóre rostlo rychleji na straně pozorně hrající Ostravy. Úřadující vicemistr zatlačil hosty servisem, výborně bránil na síti a důraznější byl i v útoku. „Šli jsme tvrdě do podání, které bylo na hranici rizika, a to se vyplatilo. Ztížili jsme tak situaci kladenskému nahrávači Skaladému,“ přiblížil úspěšnou taktiku smečař DHL Roman Kozák, který před domácím publikem poprvé nastoupil v základní sestavě od začátku utkání. „Dozvěděl jsem se to ve čtvrtek na tréninku a moc jsem se těšil,“ prozradil motivaci Kozák.

V dalším průběhu zápasu se hra vyrovnala, Kladno na začátku 2. a 3. setu dokonce vedlo, ale tým DHL skóre do druhého technického time-outu vždy otočil a strhujícím závěrem pak už svůj náskok jen zvyšoval. „Domácí podali excelentní výkon ve všech činnostech, zatímco my jsme byli od začátku v křeči. Osudu jsme se vzepřeli ve třetím setu, ale nedotáhli jsme ho do konce,“ hodnotil duel kouč Kladna Jindřich Licek. „Ostrava nás překvapila, nečekali jsme, že na nás vletí s takovou noblesou. Vůbec jsme se jí nevzepřeli a naši největší zbraň – bojovnost – jsme dnes asi nechali v Kladně,“ konstatoval blokař hostů Borek Fokt.

„Kladno je tradičně náš nepříjemný soupeř. Vyhráli jsme 3:0 a udrželi domácí neporazitelnost, což je dobrý signál pro ostatní soupeře,“ radoval se ostravský nahrávač Juraj Zaťko. „Celý tým musím pochválit za vynikající bojovnost, ze které pramenil výsledek. Spokojen jsem s výkony všech hráčů,“ ocenil trenér DHL Jaroslav Tomáš předčasný dárek ke svým 60. narozeninám, které oslaví 10. února.

Rozhodčí: Labašta a Dočkal, čas: 75 min., diváků: 500. Ostrava: Klapal, Zaťko, Správka, Kubala, Motys, Kozák, libero Václavík. Kladno: Linz, Sobotka, Skladaný, Böhm, Fokt, Svoboda, libero Minařík – Diviš, Šrámek.