Ostravská krasobruslařka Nella Simaová na mistrovství Evropy v Helsinkách skvěle zvládla svůj krátký program a do druhé části soutěže žen vstupovala z 10. příčky! Po volné jízdě, které chyběla vyšší technická náročnost, ale klesla na konečnou 14. pozici. Proti loňské premiéře na šampionátu v Záhřebu se však závodnice BK LR Cosmetic a členka Centra individuálních sportů posunula o jedno místo výš.

„V tak silné konkurenci je to výborný výsledek a posun dopředu,“ hodnotil umístění své svěřenkyně šéftrenér ostravského klubu Stanislav Žídek. „Nella všechny příjemně překvapila krátkým programem, zajela ho živě s velkým nasazením a nadšením,“ vrátil se trenér k průběhu závodu s tím, že nejkrásnější v něm byly spirály. „Vysoké body dostala i za jejich provedení,“ dodal Žídek a prozradil, že výkon Simaové ocenila i dánská choreografka Maria McLean, která byla zároveň autorkou volné jízdy nové evropské mistryně Laury Lepistöové z Finska. „Potěšilo ji, že oba její programy byly tak úspěšné,“ řekl šéftrenér BK LR Cosmetic.

Ve volné jízdě ale Simaová doplatila na nižší obtížnost. „Nechtěla nic zkazit, takže neriskovala,“ řekl trenér. I když měla Simaová připraven trojitý lutz, nakonec ho nezařadila. „Skákala ho den před krátkým programem a všechny tři skoky byly čisté. Na dalším tréninku už jí ale nešel, proto jsme volnou jízdu pozměnili a místo trojitého lutze zařadili trojkombinaci dvojitého toeloopa, lutze a rittbergra, která se mu bodově přibližuje. Zvládla ji čistě, ale trojitý skok to není,“ poznamenal Žídek.

Ostravská krasobruslařka tak předvedla jen tři různé trojité skoky, což na 10. místo nestačilo. Čistě skočila trojitého salchowa sólo i v kombinaci s dvojitým toeloopem a trojitého toeloopa v kombinaci s dvojitým. Vydařil se jí i dvojitý toeloop a axel. O body ji ale připravily další dva skoky. „V závěru volné jízdy místo sólového trojitého toeloopa předvedla jen dvojitého a místo druhého dvojitého axela skočila jen jednoduchého, což ji stálo asi dva body. Hodně vysoko hodnoceny ale byly její kroky, piruety a spirály,“ pochválil svou svěřenkyni za výborné provedení těchto prvků.

Dvojnásobná česká mistryně se už v únoru chystá na Zimní světovou univerziádu do Číny. O tom, zda bude startovat i na březnovém MS v Los Angeles, rozhodne Český krasobruslařský svaz.