Ženy vévodí prvoligové tabulce, starší dorostenky jsou druhé a mladší děvčata zatím pátá. Všechna družstva se poctivě připravovala na jarní část a měla na to ideální podmínky.

„V závěru roku jsme absolvovali kondičně-regenerační soustředění v Rakousku. Hned po vánočních svátcích jsme se začali připravovat na jarní odvety tak, abychom udělali vše pro obhájení podzimní pozice, a tím si zajistili účast v baráži o postup do WHIL. Fyzičku jsme nabírali střídavě na horách a v domácím prostředí,“ pochvaloval si přípravu trenér ženského výběru Aleš Chrastina.

Herní a taktické prvky pak mužstvo pilovalo na několika turnajích, kde se naplno projevily všechny nedostatky, kterými tým zatím trpí. „Byli jsme ve Zlíně, kde však náš herní projev nesplnil mé představy a očekávání. Jedním z posledních herních testů byl víkendový turnaj v Praze a těsně před začátkem soutěže zavítáme na palubovku některého z polských soupeřů,“ dodal Chrastina.

Před začátkem jarních bojů je tým až na brankářku Kusýnovou zdravotně v pořádku. „Musíme post gólmanky nějak vyřešit. Zkoušíme naše talentované dorostenky a já doufám, že Kusýnovou nahradí,“ řekl ke kádru Chrastina.

Cíle se přes zimu nezměnily a družstvo chce vyhrát I. ligu a porvat se o postup do nejvyšší soutěže. „Podzim nás zavazuje k maximálnímu úsilí o obhájení naší pozice v soutěži. Chceme si zahrát baráž a minimálně týmu z nejvyšší soutěže pořádně znepříjemnit cestu za záchranou,“ dodal Chrastina. Ženský výběr zahájí soutěž příští neděli, kdy se představí na palubovce třetího týmu tabulky juniorky Slavie Praha.

Také mladé hráčky Sokola Poruba v soutěžní pauze nezahálely. Koncem loňského roku se už podruhé v řadě zúčastnily největšího halového turnaje ve švédském městě Lund. Tentokrát nejely jen starší dorostenky, ale doplnily je i mladší dorostenky a mladší žačky. „Všechna naše družstva měla možnost konfrontace s těmi nejlepšími týmy z takových házenkářských velmocí, jako jsou Norsko, Dánsko, Švédsko, Německo a země z bývalé Jugoslávie. Byla to pro všechna děvčata velká škola. Starší dorostenky a mladší žačky po prohrách v semifinále obsadily třetí místa a mladší dorostenky prohrály zlatým gólem ve čtvrtfinále,“ poznamenal k úspěchům nadějí Chrastina.