Staré rčení: „Do třetice všeho dobrého i zlého,“ se ve středu 28. ledna večer nepotvrdilo. Florbalisté Vítkovic už letos totiž dvakrát s Pepinem prohráli, jednou v lize a jednou v poháru. Třetí porážku ovšem tým, který poslední týdny hraje ve vynikající formě, nepřipustil.

Pepino, které nastoupilo bez zraněného kapitána Tomáše Chrápka, přitom zápas nezačalo vůbec špatně. Už po několika vteřinách ho poslal do vedení Ďopan. Posléze šlo až do vedení 3:1, ale pak přišel trest. Prostě za hloupost se platí a Pepino jednu velkou hloupost udělalo. „Měli jsme nějaké zraněné a nemocné. Původně neměl hrát ani Péťa Skácel, ale nakonec se rozhodl, že nastoupí. Ovšem realizační tým ho nenapsal na soupisku. V polovině třetiny si rozhodčí všimli, že hraje, a dali mu pětiminutový trest. A v něm Vítkovice daly dvě branky,“ posteskl si Rolf Franke, který na lavičce Pepina zaskakoval za nemocného Jana Holovku.

Přesto domácí tým prohrál první třetinu jen o branku. „Prvních dvacet minut nebylo špatných. Ale pak už to bylo horší,“ posteskl si střelec úvodní branky Michal Ďopan. To vítkovický kouč Radomír Mrázek tak spokojený nebyl. „Začátek byl z naší strany hodně nekoncentrovaný a nechali jsme soupeře hrát. Pak jsme se ale zlepšili,“ řekl vítkovický kouč. Po první přestávce už ale na palubovce vládl jen jeden tým. Vítkovice postupně zvyšovaly svůj náskok a po šestém gólu přepustil Vochozka místo v brance Pepina Janu Ogrockému, který vítkovické střelce přece jen zpomalil. „První dvě branky šly sice na Vochozkův vrub, ale pak chytal skvěle. Ovšem šest gólů psychice nepřidá, tak jsem ho raději vystřídal,“ řekl ke změně v brance Franke.

V třetí části hosté zakončili své tažení těsně pod potupnou desítkou. Nejlepší zápas po návratu do Vítkovic odehrál Tomáš Sladký, který tři góly dal a na další přihrál. „Po zápase s Tatranem jsme byli v euforii a na začátku dnešního zápasu to bylo vidět. První třetina byla hektická, ale naštěstí jsme dokázali otočit nepříznivý stav. Pak už jsme zápas kontrolovali,“ řekl nejproduktivnější hráč utkání.

Ačkoli Pepino nakonec prohrálo o šest branek, dočasný kouč Franke nebyl příliš zklamaný. „Při těch zraněních jsme začali na dvě pětky, které byly složené v podstatě jen z juniorů. A mladí kluci nehráli vůbec špatně. Vítkovice naopak nastoupily se třemi pětkami a celou dobu nás napadaly, což nám dělalo problémy. Ale nebýt té chyby realizačního kádru, mohlo to být mnohem vyrovnanější,“ dodal Franke. Ostravské týmy po nekompletním osmnáctém kole v tabulce rámují příčky zajišťující play off. Vítkovice jsou první a na druhé Střešovice už mají čtyři body náskoku. Pepino je pak osmé, ale má zápas k dobru.

Pepino Ostrava - Vítkovice 3:9 (3:4, 0:4, 0:1).

Branky a asistence: 1. Ďopan (D. Hanic), 7. Tříska (Polášek), 9. Tříska (Polášek) - 3. Sladký (Tomašík), 9. Sladký (Tomašík), 10. P. Suchánek (Jelínek), 20. Sladký (Tokoš), 24. Folta (Sladký), 27. Petřík (M. Hanic), 37. Kološ (Tomašík), 40. Tokoš, 56. Suchánek (L. Hrubý). Rozhodčí: Nováček a Vašíček. Střely: 25:37. Diváci: 270.