„Je to velké zklamání, protože jsme moc chtěly vyhrát, ale nešlo to. Jedna nebo dvě hráčky samy zápas neutáhnou. Vůbec se mi dnes nedařilo,“ kriticky hodnotila svou hru. Mittal po dvou prohraných setech zlepšil podání i obranu a získal třetí dějství. Ve čtvrtém pak za nepříznivého stavu 3:13 využil zaváhání a chyb soupeřek a vynutil si zkrácený tie-break. „Možná jsme měly i trochu štěstíčka, ale pak nám ho v koncovce pátého setu trochu chybělo. V závěru nám odešel příjem, dostaly jsme dvě esa, tam se to asi rozhodlo, ty dva body nám v závěru scházely. Asi jsme byly více svázané a nedokázaly udělat ten poslední krok,“ vrátila se Orlovská k průběhu pátého dějství.

Sobotní duel zahájila jako smečařka, ale od třetího dějství se přesunula na post univerzálky. „Orlovskou změna oživila,“ řekl kouč Mittalu Leopold Tůma.

„Byla jsem zvyklá hrát na smeči, ale v jednom zápase v Praze mě trenér vyzkoušel na ‚účku‘ - tehdy mi to docela šlo, ale dnes to bylo špatné,“ tvrdí 180 cm vysoká volejbalistka s tím, že větší jistotu má asi na smeči. „Tam jsem asi vytíženější i na příjmu, potom hned mohu útočit a jsem víc ve hře. Od ‚účka‘ se čeká, že něco uhraje i z horších balonů, a na to já teď asi nemám,“ zklamaně řekla Orlovská. „Post univerzálky zatím ještě nevstřebala, ale dobře blokuje i podává, a tím si připravuje pozici pro obranu,“ oponoval hráčce trenér Tůma a dodal, že Orlovská bude i v dalších zápasech dostávat šanci na „účku“.

Dvě kola před koncem základní části extraligy je Ostrava v tabulce čtvrtá. Na kontě má o dva body více než Olymp, který bude v Praze jejím příštím soupeřem. V závěrečném kole Mittal přivítá doma šestý Liberec. „Můžeme naši pozici pro play off uhájit, ale musíme vyhrát hlavně v Praze. Bude to důležitý zápas i pro naše sebevědomí,“ připomenula Orlovská, že pokud Ostrava skončí čtvrtá, v 1. kole play off by narazila na tým z 5. příčky tabulky, kterou nyní okupuje právě Olymp. „Naš cíl je postoupit, což je v silách mančaftu, ale musí se dařit alespoň třem až čtyřem hráčkám najednou,“ konstatovala volejbalistka Mittalu.