„Čekal jsem, že to bude z mé strany spíše hledání. Stále to není stoprocentní. Mám podvědomý strach, že bych se mohl opět zranit, a to je dost nepříjemné. Věřím ale, že to ze sebe rychle setřesu,“ dodal hráč, který koncem měsíce oslaví dvaadvacáté narozeniny.

Prvotní prognózy říkaly, že byste měl být mimo až tři měsíce. Takže všechno šlo rychleji, než jste čekal?

Po vyšetření se hovořilo o dvou až třech měsících. A od té doby skoro dva měsíce uběhly. Takže to probíhalo podle plánu. Mým cílem je důkladně se připravit na play off a jsem rád, že na to mám dost času. Příští zápas možná ještě vynechám a budu se věnovat tréninku, abych dohnal kondičku.

Asi je velká výhoda, že tým šlape a nikdo na váš návrat netlačí.

Přesně tak. Trenér mi řekl, ať všechno pořádně doléčím, a jsem připravený na play off. Jsem rád, že to klukům takhle jde, a věřím, že jim ještě pomůžu.

Čekal jste, že mužstvo bude takhle válet?

Vzhledem k posílení, ke kterému došlo, jsem to předpokládal. Ale nečekal jsem, že to půjde tak rychle. Spíše jsem věřil, že se začneme prosazovat až ve vyřazovacích bojích.

Vynucená pauza vám ale možná přišla vhod. Aspoň jste se mohl věnovat škole.

To je pravda a zrovna teď mám za sebou jednu zkoušku. Ale tak nějak jsem předpokládal, že to půjde lépe. A nakonec to nebylo podle mých představ (smích).

A jak se zpětně díváte na zákrok Švéda Gilleka, který vám vystavil tak dlouhou stopku?

Co k tomu říct? Od spousty kluků vím, že on tak nečistě hraje normálně. Teď jsem ale na nějakém švédském webu četl, že se taky zranil. Takže na každého jednou dojde.