Ke sportovní dvojici Alexandra Herbríková - Lukáš Ovčáček, která si start v Bulharsku zajistila ziskem českého mistrovského titulu už v prosinci, si nominaci v sobotu v Praze vybojoval také junior Petr Coufal.

„V Sofii mohou startovat dva čeští junioři a účast měl jistou jen brněnský Březina. Vzhledem k tomu, že juniorské mistrovství republiky se koná až na začátku března, byl pro ostatní adepty vypsán rozřaďovací závod ve volné jízdě,“ vysvětlil šéftrenér BK LR Cosmetic Ostrava Stanislav Žídek.

Sobotní rozstřel v hlavním městě zvládl nejlépe 13letý ostravský krasobruslař, který porazil tři další soupeře - Vašíčka z Havířova, Bidaře z Českých Budějovic a Dvořáka z Prahy. „Jeho výkon trochu ovlivnila ranní cesta do Prahy, ale s výjimkou flipa zvládl všechny trojité skoky a volná jízda byla technicky dobrá,“ pochválila svého svěřence trenérka Ivana Tokošová a dodala, že Coufal čistě předvedl trojitého lutze, salchowa, toeloopa, rittbergera a dvojitého axela.

Na MSJ bude talentovaný ostravský junior startovat poprvé. „K závodu do Prahy jsme jeli na zkušenou a doufali, že by to mohlo vyjít. Z nominace máme radost, celou sezonu jezdil dobře a zasloužil si ji,“ připomenula trenérka BK LR Cosmetic 16. a 20. místo Coufala v závodech prestižního seriálu Grand Prix juniorů v září v Ostravě a v říjnu v anglickém Sheffieldu, ke kterým v listopadu přidal vítězství v silně obsazené soutěži ve Varšavě.

Přestože Coufala na MSJ čeká premiéra, příprava bude podle jeho trenérky probíhat standardně. „Už teď se chystáme na mistrovství republiky, které bude začátkem března v Brně, takže dramaticky nic měnit nebudeme. Petr je na tom fyzicky dobře a do programů, které jezdí celou sezonu a předvede je i v Sofii, nebudeme nic přidávat. Teď ho čeká jen víc tréninků na ledě,“ vysvětlila Tokošová a dodala, že na šampionátu v Bulharsku čeká Coufala vedle získávání zkušeností i jedna radostná událost. „V Sofii oslaví ve středu 25. února své čtrnácté narozeniny,“ prozradila trenérka.

Juniorská sportovní dvojice Alexandra Herbríková - Lukáš Ovčáček odletěla v neděli se svým trenérem Stanislavem Žídkem do Moskvy, kde absolvuje společnou přípravu na MSJ s ruskými svěřenci trenérky Natalije Pavlovové.