Na mistrovství ČR na Benecku vybojoval na 50 km klasicky s hromadným startem časem 2:22,24 hod. bronz. Titul získal zkušený dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč (Hr. Králové) za 2:17,16, druhý byl Viktor Novotný (Fénix Jeseník) 2:22,12. „Závodníci běželi dvakrát pětadvacet kilometrů. Kuba měl na začátku pomalejší lyže, ale ve druhém okruhu se ze sedmé pozice dokázal dotáhnout na konečné třetí místo. Je to velký úspěch, vloni byl na mistrovství čtvrtý a letos ho od stříbra dělilo jen dvanáct sekund,“ prozradil trenér běžců na lyžích VSK VŠB-TU Ostrava Václav Kubica.

Z Benecka se Sikora přesunul do Nového Města na Moravě, kde se o den později konalo na tratích Světového poháru akademické mistrovství ČR. Hned úvodní závod na 9,3 km volnou technikou vyhrál v čase 23,52 min. „Dostal se do formy, během tří dnů získal svou druhou medaili,“ radoval se trenér Kubica. V závodě startovali ještě další dva běžci VŠB-TU: Lukáš Váňa byl dvanáctý (26,12) a Jiří Vykoukal osmadvacátý (27,56). V soutěži žen na 5 km volně obsadila Eliška Adamíková (VŠB-TU) 5. místo v čase 15,07 min., vyhrála Martina Chrástková (UK Praha) za 13,34 min.

Závod smíšených štafet, které tvořili dva muži a jedna žena (6 – 3 – 6 km), se v Novém Městě na Moravě stal kořistí Západočeské univerzity Plzeň (Bouchal, Kupilíková, V. Razým), která trať zvládla za 41,54 min. Trojice VŠB-TU v sestavě Lukáš Váňa, Eliška Adamíková a Jakub Sikora si se ztrátou 22,4 s na vítěze doběhla pro stříbro, třetí byla štafeta ČVUT Praha. „Byl to krásný závod,“ hodnotil trenér Kubica. „Eliška ve svém druhém úseku dotáhla štafetu z devátého na páté místo. Závěr patřil Kubovi, strhujícím finišem doběhl na konečné druhé pozici. Byl to velký boj a oba podali maximální výkon,“ pochválil Kubica úspěšné běžce.

Tečkou za akademickým šampionátem byl závod mužů na 18,6 km klasicky s hromadným startem. Pro titul si doběhl Viktor Novotný (UP Olomouc) 56,48 min., druhý byl Vladislav Razým (ZČU Plzeň) 54,08, bronz získal ostravský Jakub Sikora 57,17. Další běžec VŠB-TU Jiří Vykoukal obsadil 20. místo za 1:24,24.

„Kuba se dostal do skvělé formy. Čtyři závody během pěti dnů a ze všech medaili, to jsme tady ještě neměli,“ ocenil Kubica výkony Sikory a prozradil, že běžec na lyžích VŠB-TU Ostrava je prvním náhradníkem pro Zimní světovou univerziádu od 18. do 28. února v čínském Harbinu.