Ostravský tým je v sérii jasným favoritem, ale v zápase musel otáčet nepříznivé skóre. Mladá Boleslav totiž v první třetině vystřelila na branku jen čtyřikrát, ovšem dala jeden gól. Zatímco s jedenácti pokusy Vítkovic si brankář Barák poradil. Ostravský tým má ale letos natolik silný tým, že dokáže otočit i mnohem nepříznivější stav zápasu. Už po dvaceti vteřinách druhé půle vyrovnal Folta a vzápětí dostal domácí do vedení Jankulár. Od té doby už měl výběr trenéra Mrázka vývoj zápasu jasně ve svých rukou. Hosté sice ještě dvakrát snížili na rozdíl jediné branky, ale navíc neměli. Nakonec skončil zápas 7:4 pro Vítkovice.

„Byl to zápas play off se vším všudy. Po první třetině jsme našli určitý recept a i pres laciné obdržené branky jsme zapas zvládli,“ pochvaloval si domácí kouč Radomír Mrázek. Že vítězství Vítkovic bylo zasloužené, uznal i hostující trenér Jiří Stožický. „Domácí byli lepší a vyhráli díky tomu, že narozdíl od nás se ve hře vyvarovali výpadkům.“

Vítkovice – Mladá Boleslav 7:4 (0:1, 3:1, 4:2)

Branky: 21. Folta (P. Suchánek), 22. Jankulár (Vladař), 34. Petřík (Ťopek), 43. Jelínek (Petřík), 48. Jelínek (Sladký), 53. Tokoš, 58. L. Hrubý (Petřík) – 19. Rožnovják (Ekl), 40. Ekl (Slaný), 43. Kadlec (Bouška), 51. Bouška (Kadlec).