„Nebudeme zastírat, že chceme jít do play off z první šestky, abychom se vyhnuli Nymburku a Novému Jičínu. To je alfa a omega úspěchu. Sezona vrcholí. Nezbývá nám, než zabojovat a dát do toho všechno. Už jen proto, že nás čeká těžký závěr základní části, kdy hrajeme tři velice náročná utkání venku. Proto je teď bezpodmínečně nutné porazit USK,“ je si vědom ostravský Marek Stuchlý.

„Ani v Opavě, která teď šlape, nás nečeká nic lehkého,“ pokračuje bývalý reprezentant. Pokud by se svěřencům trenéra Františka Róna nepodařilo utkání proti USK zvládnout, jejich vyhlídky na dobré umístění by byly o poznání horší. „Jít v play off na Nymburk, to je po sezoně. S Novým Jičínem se hrát dá, ale jen tehdy, pokud nejsou v kompletním složení,“ ví s 8215 nastřílenými body nejlepší střelec samostatné české ligy.

Nová huť v posledním zápase porazila zlepšenou obranou po změně stran Děčín (93:78), a připsala si tak třetí domácí vítězství v řadě. Pražené po cenných skalpech Děčína, Liberce a Poděbrad klopýtli s Novým Jičínem (78:88). V letošní sezoně si oba týmy drží výhodu domácího prostředí. USK čeká na výhru v moravskoslezské metropoli téměř dva a půl roku.

Utkání začíná v hale Tatran dnes v 17.30 hodin.

KONEC ZÁKLADNÍ ČÁSTI MATTONI NBL

40. kolo: Opava – NH Ostrava, 27. března (18 hodin)
41. kolo: NH Ostrava – Prostějov, 1. dubna (17.30 hodin)
42. kolo: Nymburk – NH Ostrava, 8. dubna (18 hodin)
43. kolo: Liberec – NH Ostrava, 11. dubna (18 hodin)
44. kolo: Nový Jičín – NH Ostrava, 16. dubna (17.30 hodin)