„Bylo to jako na houpačce. Měli jsme ve hře určité výpadky. Nešlo o selhání systému, ale o individuální chyby. V obraně nám scházeli Dan Folta a Pavel Brus, a to se musí projevit. Ale abych řekl pravdu, tak jsem měl pocit, že spoluhráči to nevnímali nějak tragicky. Prostě bylo dost času, tým je silný a byli jsme si jistí, že to ještě otočíme,“ řekl vítkovický útočník Tomáš Sladký, který si v zápase připsal hattrick. „Ale to vůbec neberu v potaz. Dva góly jsem dal v přesilovce a jeden byl hodně šťastný. Víc k tomu není co dodat. My tady máme mužstvo, kde jsou schopni dávat branky všichni. A na nějaké individuální statistiky nehrajeme,“ odmítl chválu jediný český florbalista, který se může pochlubit titulem ze Švýcarska.

Nakonec favorit zápasy zvládl a v sérii vede 2:0. „To je důležité. Kdyby to bylo 1:1, měli bychom to mnohem těžší. Sice jsme favorité, ale soupeře nemůžeme podceňovat. Mají opravdu dobrý tým a už loni jsme s nimi měli problémy. Druhý zápas doma jsme zvládli až po nájezdech a třetí vyhráli v prodloužení. I tentokrát byl druhý zápas těžký, ale věřím, že v sobotu vyhrajeme a sérii ukončíme. V Boleslavi se určitě na noc zdržovat nechceme,“ poznamenal Sladký.

Třetí utkání se hraje v sobotu v Mladé Boleslavi od 17.30 hodin. Případný čtvrtý duel je na programu o den později. Ve druhé semifinálové sérii je odehráno pouze jedno utkání a Střešovice v souboji o krále Prahy porazili Future 5:1. Druhé utkání se hraje ve středu.