Poslední vrchol této sezony ji čeká tento týden na MS ve Spojených státech. Na souboj se světovou elitou se členka Centra individuálních sportů Ostrava připravovala hlavně na domácím ledě. Za sebou má ale i týdenní soustředění v německém Oberstdorfu. „Trénovala společně s bývalými mistry Evropy Tomášem Vernerem a Italkou Carolinou Kostner pod dohledem trenéra Rostislava Sinicyna. Škoda, že kvůli studijním povinnostem tam nemohla zůstat déle,“ pochvaluje si spolupráci s úspěšnou skupinou šéftrenér BK LR Cosmetic Ostrava Stanislav Žídek.

Do Los Angeles se vydal se svou svěřenkyní už v sobotu, do soutěže Simaová vstoupí v pátek. V ní ji čeká dvaapadesát soupeřek ze 48 zemí. „Uvidíme, jak se Nelle bude dařit na oficiálních trénincích a podle toho se rozhodneme, s jakou kombinací půjdeme do krátkého programu,“ vysvětlil její trenér s tím, že skočit může trojitého lutze s dvojitým toeloopem, nebo toeloopa trojitého s dvojitým. „Obě kombinace umí. Na univerziádě v Číně navíc dobře skočila sólového trojitého lutze i ve volné jízdě,“ prozradil Žídek.

Na MS volnou jízdu předvede jen nejlepších čtyřiadvacet krasobruslařek po krátkém programu. Na loňském šampionátu Simaová do druhé části soutěže nepostoupila, ve Švédsku skončila devětadvacátá. „Od té doby udělala Nella kus práce. Oba programy má nové, vylepšila piruety a kroky, dopředu šel způsob jízdy, její výraz je ženštější. Důležité bude, aby všechno zajela naprosto čistě,“ vidí trenér BK LR Cosmetic jedinou šanci, jak se v posledním závodě sezony kvalifikovat do finále MS.