V soutěži žen se představilo šest týmů, kterým opět kraloval Nový Hrozenkov s českou reprezentantkou Lenkou Orságovou. „Pro družstvo získala 251 bodů, což byl nejlepší výkon celého kola,“ uvedl Miroslav Kozel, trenér ostravských vzpěraček, které startovaly v sestavě Petra Klimparová, Laura Lozová a hostující Slovenka Zuzana Svrčková s Pavlou Kladivovou z USK Praha.

O druhý nejlepší výkon soutěže se postarala ostravská Lozová. „Udělala osobní rekordy 68 kg v trhu a 88 kg v nadhozu, celkem získala 198 bodů,“ pochválil Kozel českou reprezentantku.

„Závod bohužel nevyšel Kladivové s Klimparovou, které nezvedly základ v trhu, a proto jsme skončili až druzí,“ neskrýval zklamání trenér a dodal, že cílem v sezoně je ligu po řadě druhých míst opět vyhrát. „Letos máme velice silné družstvo, takže by se nám to mohlo podařit,“ věří Kozel.

Druhé kolo hostí v červnu Nový Hrozenkov, vyvrcholením ligy bude tradičně zimní Velká cena Ostravy.

O překvapení v lize mužů se postarali ostravští vzpěrači, kteří skončili třetí za vítězným Sokolovem a druhým Havířovem. „Nečekali jsme, že o dvacet sedm bodů porazíme čtvrtý Bohumín,“ přiznal trenér Miroslav Kozel. Na úspěchu se podíleli Zbyněk Dub, Petr Slabý, Tomáš Janda, Radim Kozel, Jaroslav Ther a student VŠB-TU Peter Janák ze Slovenska.

„Tolik platných pokusů si v lize mužů nepamatuji. Téměř všichni jich měli plný počet a na úrovni osobních rekordů,“ radoval se kouč.

Oporami týmu byl tradičně Radim Kozel, který získal 348 bodů, reprezentant Slabý (347) a Dub (338). „Když se nám povedlo první kolo, uděláme vše pro to, abychom třetí místo udrželi. Bude to ale těžké, Bohumín staví na juniorech, kteří se časem zlepšují a na podzim bude jeho tým velice silný,“ konstatoval Miroslav Kozel. Druhé kolo se uskuteční na přelomu května a června v Sokolově, závěrečná tečka bude tradičně koncem roku v Havířově.