Domácího šampionátu se zúčastnilo 114 zápasníků z 21 oddílů. Vítkovický Vratislav Chotaš se připravuje na Mistrovství Evropy, které se uskuteční začátkem dubna v Litvě. „Na evropském šampionátu bude zápasit ve váze do 84 kg. V současné době váží o čtyři kilogramy více, takže ho čeká i shazování. V Ostravě zápasil ve váze do 96 kg,“ uvedl trenér TJ Sokol Vítkovice Roman Piskoř.

„Vraťa se probojoval ke zlatu, když porazil borce z Havlíčkova Brodu, v souboji o finále porazil právě Venzela a ve finále porazil Brože z Hradce Králové. Po finále na Vraťovi byla vidět veliká psychická úleva a už se může v klidu připravovat na blížící se Mistrovství Evropy. Ve váze měl Vraťa celkem osm soupeřů,“ poznamenal Piskoř. Josef Počarovský ze Sokolu Ostrava měl dva soupeře a oba dva porazil na lopatky.

Výsledky:

Do 55 kg: 1. Počarovský (Ostrava), 2. Jeřábek (H. Brod), 3. Šimek (Rtyně). Do 60 kg: 1. Milichovský (H. Brod), 2. Vejsada (Bohemians), 3. Dubský (Plzeň). Do 66 kg: 1. Bača (Třinec), 2. M. Novák (H. Brod), 3. Žižka (Olymp). Do 74 kg: 1. J. Szebista (Třebíč), 2. Jeništa (Olymp), 3. Baghdasaryan (Brno). Do 84 kg: 1. Šimko, 2. Pašek (oba Brno), 3. Š. Szebista (Třebíč). Do 96 kg: 1. Chotaš (Vítkovice), 2. Brož (Hradec Kr.), 3. Prukner (Brno). Do 120 kg: 1. Třešňák (Teplice), 2. Kocman (H. Brod), 3. Bystroň (Ostrava).