Dvaadvacetiletý hráč trefil v utkání čtyři z pěti trojek a celkově na své konto připsal čtrnáct bodů. Až na drobný výpadek ve třetí čtvrtině to byl z vaší strany kvalitní týmový výkon, hlavně v defenzivě.

Diváci vám také po zápase hlasitě děkovali…

Samotných sedmašedesát bodů, na kterých jsme soupeře udrželi, vypovídají o tom, že jsme dnes odvedli pořádný kus práce. Především v obraně. Po přestávce jsme sice udělali několik zbytečných chyb, kdy jsme nechali soupeře nastřílet pár snadných trojek, hlavně Kotase. Jsem ale přesvědčen, že naše výhra byla zasloužená. Byli jsme prostě lepší.

Co jste si řekli před utkáním? V prvním poločase minulého utkání proti Děčínu si v útoku dělal soupeř chvílemi, co chtěl. Tentokrát nebyl často schopen ani rozehrát…

My se teď už snažíme myslet hlavně na play off, což vyžaduje maximální nasazení. Řekli jsme si, že od úvodního hvizdu necháme na hřišti všechny síly. Jen tak se dá vyhrát a uspět ve vyřazovacích bojích.

Pražané prohráli předchozí domácí zápas s Novým Jičínem, do kterého ještě nenaskočil Vukotič s Hammem. V Ostravě už oba hráli, přesto jste jim nedali šanci. Sebevědomí asi letí nahoru, což je v době, kdy sezona vrcholí, skvělá zpráva…

Je pravda, že se nám zápas po všech stránkách povedl. Je však potřeba být stále nohama na zemi. Dnes jsme měli vyloženě převahu na obou stranách. Příští zápas může být jiný. Základ je věřit ve vlastní schopnosti.

Nejste žádný král střelců, vaší výsadou je hlavně agresivní obrana. USK jste nastřílel čtrnáct bodů. Více jste dal letos jen jednou. Jste rád?

Samozřejmě, vždy to potěší. To, že jsem dal tolik bodů, se odvíjí od naší hry. Předvedli jsme kolektivnější basket než jindy. Zase musím přiznat, že většina mých bodů padla z dobrých pozic, ze kterých se skóruje snadněji. Velkou zásluhu na tom mají moji spoluhráči.

Vítězství je o to cennější, že v posledních pěti kolech hrajete čtyřikrát venku, navíc v Nymburku a Novém Jičíně…

Rozhodně. V tabulce jsme se posunuli výš a hodláme tam zůstat. Úžasné by bylo udržet se v šestce, ale jsme realisté. Los je velice těžký. Fanouškům mohu slíbit, že budeme bojovat.