„Obsazeno!“ „Máme plno, zavolejte jindy.“ Volný kurt? Bohužel…“ To jsou klasické odpovědi provozovatelů ostravských badmintonových areálů, když si chce člověk objednat kurt, aby si aspoň na hodinku „zapinkal“ s kamarádem. Najít volný termín jde většinou velmi těžko. ;Zpráva o tom, že někde vznikají nové badmintonové kurty, je proto pro čím dál více příznivců tohoto dynamického sportu vítanou informací. A právě taková nyní zaznívá ze společnosti Sareza, jež mezi dalšími zařízeními provozuje i Zimní stadion na Čkalovově ulici v Ostravě-Porubě.

„Po roce vracíme do menší ze dvou zdejších ledových hal loni úspěšný badminton. Letos máme navíc připraveny různé novinky. Tou největší je, že místo šesti kurtů jich nyní připravíme rovných deset. A nebudou už na palubovce, ale na badmintonovém koberci z měkčeného PVC, na němž se mohou hrát i závodní utkání,“ sdělil Deníku vedoucí zimního stadionu Rudolf Tošenovjan.

Na rozdíl od loňské premiéry už nebude vedle badmintonu kvůli místu kurt na soft tenis, zůstává však stůl na ping-pong a také dětský koutek, který hojně využívali hráči, již s sebou museli brát i své ratolesti. „Poptávka po badmintonových kurtech byla loni velká, proto jsme se rozhodli čtyři přidat na úkor soft tenisu, který až tolik využívaný nebyl,“ poznamenal Tošenovjan.

Už před startem sezony s pořadovým číslem dvě pak lákal na plánovanou exhibici, která by se měla uskutečnit v dubnu. „Budou u nás hrát dva špičkoví čeští hráči badmintonu, kteří se letos utkali ve finále mistrovství České republiky. Po utkání zůstanou na kurtech a budou se věnovat přítomné veřejnosti a radit jí,“ nastínil dále vedoucí areálu.

Provoz na kurtech začne už tuto neděli a během prvních dnů poběží za zaváděcí ceny. Ledová hala by měla k účelům badmintonu pro veřejnost sloužit zhruba do poloviny července. „Přesné datum ukončení bude ještě rozhodnuto na základě termínu pro zahájení hokejové přípravy,“ dodal Rudolf Tošenovjan.