„Přihlášeno je celkem jednadvacet závodnic - patnáct Češek a šest Slovenek,“ prozradila šéftrenérka pořádajícího oddílu moderní gymnastiky SSK Vítkovice Hana Nadkanská. V sobotu je na programu čtyřboj, který se skládá ze švihadla, obruče, míče a stuhy. „Do nedělního finále v každé disciplíně postoupí šest nejlepších Češek a čtyři Slovenky,“ vysvětlila Nadkanská.

Loňské prvenství obhajuje Nela Radiměřská z GiTy Brno. „K velkým favoritkám patří také její klubové kolegyně Iva Mendlíková s Monikou Míčkovou a na medaili by mohla zaútočit i Dominika Červenková z Českých Budějovic,“ konstatovala šéftrenérka.

Jedinou závodnicí ve startovní listině z moravskoslezského regionu je vítkovická Zuzana Válková. „Konkurence se v Ostravě sejde silná, závodnicím jde o nominaci na květnové mistrovství Evropy v Baku a Letní světovou univerziádu v Bělehradě. Budu spokojená, když Zuzka udrží sedmé místo z loňského mistrovství,“ přiznala Nadkanská s tím, že její svěřenkyně minulý týden nemohla trénovat kvůli nemoci. „Možná jí to i prospělo, trochu si odpočinula od gymnastiky a teď se těší, že může závodit doma,“ dodala šéftrenérka.

Na minulém šampionátu v Nitře se Válková probojovala do finále s obručí a kužely, ve kterých shodně obsadila čtvrté místo. „Budu moc ráda, když se jí podaří znovu do některého finále kvalifikovat,“ řekla Nadkanská.

O pořádání česko-slovenského šampionátu se vítkovický oddíl ucházel už v minulosti. „Máme radost, že se nám to konečně podařilo, předloni ani vloni jsme neuspěli. Věřím, že Zuzku přijdou povzbudit všechny gymnastky z klubu i spolužáci ze sportovního gymnázia,“ touží po hezké atmosféře v porubské hale šéftrenérka vítkovických moderních gymnastek. Čtyřboj začne v sobotu ve 12.30 hodin, finále je na programu v neděli od 9.30 hodin.