Postup do finále si na začátku extraligové sezony dali za cíl volejbalisté DHL Ostrava, kteří v minulém ročníku soutěže skončili stříbrní. Stejnou příčku letos obsadili i v základní části, takže semifinálovou bitvu se třetím Jihostrojem České Budějovice, který obhajuje mistrovský titul, zahájí pod domácí sítí. Série se hraje na tři vítězství a začne dnes a zítra vždy od 17 hodin v hale Sarezy na Hrušovské ulici.

„Všichni hráči jsou zdravotně v pořádku a připraveni nastoupit,“ podělil se o dobrou zprávu kouč DHL Jaroslav Tomáš, který tak může počítat i s univerzálem Motysem. „Jihostroj je sice loňský mistr, ale má i svá slabá místa, která chceme využít a udržet domácí neporazitelnost,“ připomenul ostravský trenér fakt, že jeho svěřenci v této sezoně v hale Sarezy nad všemi soupeři uspěli.

„V týmu vládne bojovná nálada, soupeři bychom rádi oplatili minulou sezonu,“ přiblížil Tomáš další motivaci DHL. „Do série teď jdeme z jiné pozice než vloni, kdy jsme byli ‚papírovým‘ outsiderem. Letos jsme skončili druzí po základní části a tuto pozici chceme potvrdit postupem do finále. České Budějovice získaly dvakrát za sebou titul, letos bychom jim v tom rádi zabránili. Byla by to i určitá satisfakce za loňský rok,“ poznamenal nahrávač a kapitán DHL Juraj Zaťko.

Stejně jako ve čtvrtfinále proti Zlínu bude ostravským volejbalistům i tentokrát držet palce jejich maskot Perun. Dřevěná soška pohanského boha hromu a blesku se stala jejich třináctým hráčem a své místo má vedle jejich lavičky. „Před mnoha lety, kdy jsem ještě nebyl v DHL, ho kluci vyhráli na nějakém turnaji v Polsku. Myslím, že s nápadem, aby se stal našim oficiálním maskotem v play off, přišel masér Standa Šereda. Perun dostal šálu i klubové barvy na tvář a zatím jsme s jeho podporou spokojeni,“ s úsměvem připomenul slovenský nahrávač, že DHL k postupu ze čtvrtfinále stačily se Zlínem tři zápasy.

Všichni hráči však dobře vědí, že o výsledku bude rozhodovat forma obou týmů. „Na soupeře by měla platit naše obrana hlavně na síti, která je tradičně na vysoké úrovni. Zkušenosti Přemka Kubaly jsou nenahraditelné,“ pochválil Zaťko bývalého reprezentačního blokaře, který je velkou oporou Ostravy. „Velice dobře jsou na Jihostroj připraveni i naši útočníci,“ dodal nahrávač.

Série se hraje na tři vítězství, po dvou duelech v Ostravě pokračuje na jihu Čech 2., resp. 3. dubna. „Všichni hráči jsou zdraví a dobře naladění. Všechny tréninky mají vysokou kvalitu a jsme přesvědčeni, že v zápasovém nasazení ji ještě zvýšíme. Bylo by skvělé dvakrát vyhrát doma a k odvetě jet se stavem 2:0 na zápasy,“ přeje si kapitán DHL vítězné vykročení do semifinále.