„Nějaké nabídky mám, ale konkrétně přesun do Opavy potvrdit zatím nemohu,“ řekl zkušený trenér.

Minulé derby bylo hodně vyhecované, plné emocí. Vše vyvrcholilo vyloučením Mitchella, který udeřil pěstí do hrudi Čarneckého a putoval okamžitě pod sprchy. Očekáváte podobně hustou atmosféru i v Opavě?

Oběma týmům jde o hodně. Hlavně se budeme soustředit na samotnou hru. Hráče budu nabádat k tomu, ať se vyvarují podobných excesů. Myslím, že bude dobrá atmosféra, hlavně hodně vypjatá v hledišti. Města jsou od sebe vzdálená jen několik kilometrů, hráči i funkcionáři se dobře znají. Podle posledních informací, které mám, přijedou i naši fanoušci. Dokonce je vypravený autobus. Na derby se moc těším.

Do konce základní části zbývá odehrát pouze pět kol. Sezona vrcholí, tabulka je velice vyrovnaná. Pokud se vám podaří zvítězit, zajistíte si jistý postup do play off. Opava je sice poslední, ale do vyřazovacích bojů také nemá daleko…

Samozřejmě, že si to chceme uhrát sami. Naše pronásledovatele nečekají jednoduché zápasy. Pokud se jim nepodaří uhrát nečekaná vítězství na palubovkách Nymburka a Nového Jičína, tak už nás jen stěží dostihnou. Nechci s tím ale kalkulovat, protože my chceme jít do play off z nejlepší pozice. Výhra v Opavě je krokem k našemu cíli, tedy být co nejvýše, nejlépe v šestce.

Doma jste vyhráli poslední čtyři zápasy, proti USK Praha to byl kvalitní a koncentrovaný výkon. Venku to však Ostravě letos příliš nejde. Vyhráli jste jen čtyři z šestnácti duelů, naposledy před sedmi týdny v Děčíně. Proč to na palubovkách soupeře nejde?

(pousměje se) Tímto problémem se zabývám každý rok. Jedním aspektem je psychika hráčů, kteří si venku tolik nevěří. Je to hrozně moc faktorů, které se sejdou, a následně rozhodují. Máte pravdu v tom, že venku se nám skutečně nevede. Loni to ještě šlo, letos to je opravdu špatné. Jen výhry v Pardubicích a právě Děčíně stojí za zmínku, ty byly cenné. Už v Opavě si můžeme v této souvislosti zvednout sebevědomí. Věřím v tým. Mám teď velkou chuť dojít co nejdál a dokázat, že na to máme.

Spekuluje se, že právě do Opavy, se kterou jste dříve získal mistrovský titul, by mohly směřovat vaše příští kroky. Ostravu má po skončení sezony převzít Zdeněk Hummel, který skončil u žen Valosunu Brno. Co je na tom pravdy?

Myslím, že se to zbytečně brzy profláklo a neprospěje to nikomu ze zúčastněných. To, že z Ostravy po sezoně odejdu, zatím nemohu potvrdit, stejně tak spekulaci, že mířím do Opavy. Nabídek mám více. V legraci říkám, že nejlukrativnější je teď pro mě Nový Zéland, Madagaskar a Souhvězdí štíra, kam bych šel moc rád, protože jsem se v tomto znamení narodil (směje se).