Opava vyhrála zaslouženě, souhlasíte?

Jednoznačně. Dělali jsme od začátku obrovské chyby. Nechali jsme si dát jednoduché koše z rychlých protiútoků. Sami jsme pak mnoho šancí neproměnili. Nechali jsme se zpráskat jako malá děcka.

Mohl být váš mdlý výkon způsoben tím, že máte vlastně jistý postup do vyřazovacích bojů, kdežto Opava se snaží do osmičky protlačit na poslední chvíli?

Při té vyrovnané tabulce není nikdy nic jisté (důrazně). Náš přístup k utkání byl zcela odlišný než Opavy. Soupeř nás předčil ve všech směrech, hlavně bojovností. Ten náš přístup byl prostě špatný.

Na střídačce jste už v průběhu duelu seděli jako zmoklé slepice. Přitom desetibodová ztráta se dá ještě dotáhnout. Proč jste to ještě nezkusili?

Zlomilo se sebevědomí hráčů. Postupně uvadal jeden hráč za druhým. Přísné měřítko snesl pouze Arnold. S tím to pak souviselo, že na lavičce byli všichni přejetí. Na hřišti to tak pak i vypadalo.

Střelba z dálky byla od úvodu katastrofální. V prvním poločase jste trefili jen jednu trojku z jedenácti pokusů. To je hodně bídné…

Nevím, jestli se vymluvit na kvalitu jejich košů, či balonů (usměje se). Vím, to samozřejmě nejde. Musím uznat, že střelecké pozice byly výborné.

Utkání vysílala televize. Nemohlo se to na vás podepsat?

Tohle na to nemělo žádný vliv. Aspoň z mého pohledu.