„Sice jsme favorité, ale soupeře nemůžeme podceňovat. Mají opravdu dobrý tým a už loni jsme s nimi měli problémy. Já jsem tady loni nebyl, ale díval jsem se na internet. Druhý zápas doma jsme tenkrát zvládli až po nájezdech a třetí vyhráli v prodloužení. I nyní byl druhý zápas těžký, ale věřím, že v sobotu vyhrajeme a sérii ukončíme. V Boleslavi se určitě na noc zdržovat nechceme,“ sebevědomě vyhlašuje vítkovický útočník Tomáš Sladký.

Ovšem už předcházející dva zápasy ukázaly, že Vítkovice nečeká nic lehkého. Hlavně ten druhý byl hodně náročný. Po první třetině totiž favorit prohrával 2:5, nakonec utkání ve třetí části otočil. „Bylo to jako na houpačce. Měli jsme ve hře určité výpadky. Nešlo o selhání systému, ale o individuální chyby. V obraně nám scházel Dan Folta a Pavel Brus, a to se musí projevit. Ale abych řekl pravdu, tak jsem měl pocit, že spoluhráči to nevnímali nějak tragicky. Prostě bylo dost času, tým je silný a byli jsme si jistí, že to ještě otočíme,“ vrátil se k poslednímu utkání Sladký.

Mladá Boleslav nechce házet flintu do žita a věří, že sérii ještě zdramatizuje. „Vítkovice mají letos skvěle postavený mančaft. Mají dobré všechny pětky. Pokud chceme uspět, musíme hrát zodpovědně po všechna střídání. Pokud jen na chvíli vypneme, soupeř to bude hned trestat,“ uvedl pro web florbal.cz trenér Mladé Boleslavi Jiří Stožický.

Vítkovice s největší pravděpodobností budou opět postrádat reprezentačního obránce Pavla Bruse, který se sice vykřesal ze zranění na mistrovství světa, ale v utkání proti Chodovu si ho opět obnovil. V semifinále se zatím objevil jen na jedno střídání. „Mám určité představy o tom, kdy bych chtěl naskočit zpět do sezony, ale nechám si to pro sebe. Nechci na to odpovídat veřejně. Podívejte se, kolikrát se ptali Tomáše Rosického, a jak to dopadlo,“ zůstal tajemný Pavel Brus.

Třetí zápas série se hraje dnes v 17.30 a fanoušci Vítkovic mohou zápas živě vidět na ČT4. případný čtvrtý zápas by se pak uskutečnil v neděli ve 14 hodin.