„Hráči ho dobře znají, takže jsme se na něj připravili a ubránili ho,“ připomenul trenér volejbalistů Českých Budějovic Petr Brom, že do loňské sezony byl Motys oporou právě Jihostroje. On však na své bývalé spoluhráče ani v jednom ze dvou semifinálových duelů zbraň nenašel. „V pátek byl náš nejhorší smečař a dnes hrál ještě hůř,“ zlobil se kouč DHL Jaroslav Tomáš, který Motyse poslal v sobotu na lavičku v závěru 1. setu. Místo něj naskočil Kořistka a od 2. sady smečař Mikula.

„Nechci s Budějovicemi prohrávat. V základní části extraligy jsme s nimi hráli dva zápasy a poradil jsem si s tím. Vyhrát jsem si přál i dnes, ale čím víc jsem chtěl, tak tím víc mi to nešlo,“ kriticky hodnotil svou hru univerzál DHL. „Radek měl letos problémy s ramenem a myslím, že nemá dost natrénováno,“ poznamenal blokař Jihostroje Stanislav Pochop.

Ostravský volejbalista to však odmítá. „To určitě ne, čtvrtfinálový zápas ve Zlíně byl v pohodě a po měm jsem celý týden trénoval. Sám nevím, proč se mi nedařilo, ale ruce špatný výkon nepřikládám. Z vlastních chyb se musím poučit a do čtvrteční odvety jít s čistou hlavou. Nic ještě není ztraceno. Bude to těžké, ale pokusíme se poprat o to, abychom sérii vrátili do Ostravy,“ touží Motys po pátém utkání semifinále.