Do série play off však vstoupili nešťastnou prohrou 2:3, po které přišel sobotní výbuch 0:3. K branám finále se tak nečekaně přiblížil Jihostroj. „Soupeři jsme ‚darovali‘ formu,“ tvrdí libero DHL Jan Václavík, jehož výkon byl v obou duelech jednou z mála světlých stránek domácího týmu.

Dvě porážky jste určitě nečekali. Kde se stala chyba?

Ta největší se stala v pátek, kdy jsme měli zápas výborně rozehraný, ale nedotáhli jsme ho. Stačil malinký kousek a Budějovice by dostaly 3:0. Soupeř se po vydřeném vítězství, kdy utkání z 0:2 otočil na 3:2, dostal na koně a v sobotu to na jeho výkonu bylo hodně znát. Z Ostravy si chtěl odvézt jeden bod, což se mu podařilo hned v pátek. Ve druhém zápase už byl sebevědomější a hrál úplně v pohodě.

V prvním utkání jste se porazili šňůrami vlastních chyb, hlavně na podání…

Servis, ten je hodně omílaný… Po dvou vyhraných setech jsme ve třetím vedli 18:15 a třikrát jsme měli šanci na 19:15, což by možná už bylo rozhodující, ale bohužel se to nestalo. Série chyb nám prohrála páteční zápas.

V pátek jste měli dobrou obranu na síti, ale v sobotu moc nefungovala ani tato herní činnost.

Všechno souvisí se vším, v pátek jsme poprvé v sezoně doma prohráli a to nás srazilo. Budějovice, které jsme v sezoně dvakrát porazili, jen tak tak postoupily ze čtvrtfinále s Příbramí. Nebyly v herní pohodě a my jim podali pomocnou ruku, což je hodně zvedlo. V sobotu měly větší sebevědomí než my a hrálo se jim lehčeji.

Série se hraje na tři vítězství. Je šance zastavit ve čtvrteční odvetě rozjetý Jihostroj v jeho hale?

Bude to moc těžké, soupeři jsme „darovali“ formu. Teď se musíme na koně dostat zase my.

Máte na to nějaký recept?

Sebevědomí můžeme soupeři vzít jedině v zápase. Asi to jinak nepůjde než si toho „koně“ vydřít. V Budějovicích jsme vyhráli v základní části extraligy, takže proč tam nevyhrát znovu?