Svěřenci trenéra Františka Róna jsou kousek od postupu do play off, ale k úplné jistotě potřebují ještě jedno vítězství. Šanci potvrdit účast ve vyřazovacích bojích mají Ostravští již dnes, 1. dubna, kdy od 17.30 hodin hostí v hale Tatran čtvrtý Prostějov.

Hosté po ostudné domácí porážce s Kolínem zabrali a získali tři zápasy v řadě. Naposledy na vlastní palubovce zdolali Děčín, na který teď ztrácejí pouhý bod.

Navíc mají zápas k dobru. Novou huť tedy nečeká snadný úkol. Hráčům Orlů totiž po prohře s Kolínem vzkázalo vedení klubu, že pokud se jim nepodaří uhrát třetí příčku, budou následovat finanční postihy.

Ostravští se však nebojí a chtějí dát zapomenout na nevydařené derby v Opavě, kde mužstvo zcela vyhořelo a prohrálo rozdílem pětadvaceti bodů.

„Poslední tři kola hrajeme venku, navíc proti těžkým soupeřům (Nymburk, Liberec, Nový Jičín – pozn. red.). Proto by bylo dobré Prostějov porazit. Do play off totiž chceme nejhůře ze šestého místa,“ řekl ostravský křídelník Marek Stuchlý.

„V Opavě se nám utkání vůbec nepovedlo. Jsme si vědomi síly soupeře, ale doma se nám teď daří a chceme to proti Prostějovu potvrdit,“ doplnil svého zkušenějšího spoluhráče náhradní rozehrávač Jan Stehlík.