Ve čtvrtek je čeká od 17.30 hodin na palubovce soupeře odveta, a pokud v ní uspějí, bude se hrát na jihu Čech i v pátek.

„Poznamenal nás první zápas, který jsme mohli vyhrát 3:0, ale nakonec jsme si ho prohráli vlastními chybami 2:3,“ viděl zkušený blokař a asistent trenéra DHL Přemysl Kubala příčiny neúspěchu. „Do sobotního utkání jsme šli s cílem vyhrát a nic nenaznačovalo, že bychom byli zdrceni první prohrou. Byla ale někde v našem podvědomí a to se pak projevilo na výkonu. Ještě nemáme tak zkušený tým, který by se s tím vypořádal. Byli jsme v hrozné křeči, hlavně na servise,“ řekl bývalý reprezentant.

Ostravští volejbalisté ve druhém duelu podlehli Jihostroji 0:3. „Tentokrát to bylo o zkušenostech. Většina našich hráčů nemá za sebou tolik těžkých zápasů jako Budějovice, které jsou ostřílené Ligou mistrů,“ poznamenal Kubala s tím, že hra soupeře není příliš rychlá. „To nám v obraně vyhovuje. Problém v obou zápasech byl ale v útoku. Pokud útočíme na třicet procent, byť jsou to třeba těžké balony proti srovnané obraně, tak se těžko vyhrává.“

K odvetě vyrazili volejbalisté DHL už včera a na jihu Čech si zamluvili dva noclehy. „Řekli jsme si pár věcí k minulým zápasům. Připraveni jsme dobře, ale musíme hrát stejně uvolněně jako soupeř u nás. Zápasy play off se už nemohou hrát na jistotu, opatrné údery a strach na servise nikam nevedou,“ naznačil ostravský asistent cestu k úspěchu.

„Budějovice jsou těžký soupeř, ale není nic, čím by nás mohly překvapit. Pokud zopakujeme výkon, jaký jsme podávali ve většině utkání v sezoně, mohli bychom to zvládnout. Nálada v týmu je dobrá, jsme kompletní a na zápas se těšíme,“ věří Kubala v prodloužení semifinálové série, která se hraje na tři vítězství.

On-line přenos z dnešního zápasu můžete sledovat na: www.ceskobudejovicky.denik.cz