Po pětisetové bitvě včera na jihu Čech porazili obhájce mistrovského titulu a vynutili si tak čtvrtý duel, který se hraje v Českých Budějovicích v pátek od 17.30 hodin. „Bylo to vyrovnané a dramatické utkání. Mám radost, že jsme ho vyhráli 3:2, takový výsledek kluky do zítřejšího zápasu víc posílí,“ řekl kouč DHL Jaroslav Tomáš.

Ostravský tým, kterému v případě prohry hrozilo vyřazení, nezačal třetí duel nejlépe. S výjimkou druhé a páté sady mu v každém dějství utekl začátek a pak musel náskok soupeře pracně dotahovat. Nezlomila ho ani prohraná koncovka 3. setu, v níž odvrátil dvě domácí šance na jeho zakončení, ale svůj následující setbol neproměnil a hosté vedli 2:1. Přesto se dokázali vrátit do zápasu a vynutit si zkrácený tie-break. V něm zazářil blokař DHL Martin Klapal, který přišel na podání za stavu 7:6. po jeho sérii se dvěma esy Ostrava vedla 11:6 a koncovku si pak už pohlídala.

„V prvním setu jsme byli nervózní, ale pak to z nás spadlo. Kluci zabojovali a utkání zvládli,“ pochválil celý tým trenér Tomáš. „O výsledku rozhodla bojovnost a v rozhodujících momentech i naše obrana,“ dodal ostravský kouč.

Jihostroj České Budějovice – DHL Ostrava 2:3 (19, –21, 27, –23, .-12). Rozhodčí: Fink a Hudík, čas: 124 min., diváci: 2000. Stav série: 2:1.

Č. Budějovice: Sládeček, Bonini, Sukuba, Pochop, Čajan, Zach, libero Habada – Emmer, Mach, Michálek. Trenér Petr Brom.
Ostrava: Zaťko, Správka, Kubala, Mikula, Kozák, Klapal, libero Václavík – Štika, Motys. Trenér Jaroslav Tomáš.