Výborně vstoupili opavští basketbalisté do pátečního duelu s USK Praha. Od prvních minut vedli a výborně jim vycházela střelba z trojkové vzdálenosti. Vše odstartoval Kratochvíl, kterého dvakrát následoval Šiřina s Čarneckým a jednou Hrubý. I díky tomu vyhráli domácí první čtvrtinu 25:19.

Na začátku druhého období Pražané snížili ale po pěkné individuální akci Čarneckého zakončoval další trojkou Šoška. Hosté byli v tomto okamžiku pasivní a pod opavským košem se těžko prosazovali, což platilo i o Plattovi.

Aktivita domácích nabírala na obrátkách. Po efektním obranném zákroku Šošky a následném protiútoku střílel za tři body Štec – 37:25. Necelé tři minuty před poločasem Vocetka snížil na rozdíl deseti bodů, za pár okamžiků už to bylo o osm. Rázná odpověď přišla v podobě trojky Štece, poslední slovo prvního poločasu si vzali Čarnecký se Šiřinou a posledně jmenovaný upravil na 44:31.

Pražané šli do druhého poločasu s jasnou vizí, vrátit se do zápasu. Celkem se jim to dařilo. Markova trojka znamenala snížení na sedmibodový rozdíl – 44:37. Blíže se hosté ale k domácím nepřiblížili. Naopak po Dygrýnových šestkách vedli Slezané 58:45.

I čtvrté dějství začalo po taktovkou domácích. USK to ovšem nezabalilo, a začalo náskok domácích stahovat. Vše začal trojkou Kotas, kterého podpořil stejným bodovným obnosem Marko. Klapetkův výběr ovšem v závěru drama nepřipustil a připsal si cenné vítězství, které Slezany výrazně přiblížilo k účastí ve vyřazovacích bojích.

„Bohužel když jsme se začali k Opavě bodově přibližovat, zvolil trenér Klapetek zónu, a to nás vyvedlo z rytmu. Dostali nás několika střelami a bylo po utkání. Vítězství Opavy je zcela zasloužené,“ přiznal trenér USK Ken Scalabroni. David Klapetek, opavský kouč mohl být po zápase spokojený: „Měli jsem jednozápasovou prodlevu. Kluci to ale zvládli. Je vidět, že naše forma jde nahoru. Ve čtvrté části jsem trochu znervózněli ale výhru jsme si vzít nenechali.“

BK Opava – USK Praha 87:81 (25:19, 44:31, 58:45) Body: Šiřina 20, Šoška 15, Štec 14, Pumprla 9, Dygrýn 8, Hrubý 7, Kratochvíl 3 – Platt 20, Kotas 18, Satoranský 14, Vocetka 12, Marko 11, Vukotič 2, Hruban 2, Hamm 2. Rozhodčí: Macela, Hruša, Rozsypal. Fauly: 22:21, TH: 19/18:26:18, trojky: 26/11:24/9. Diváci: 711