Úvodní dva zápasy se nakonec uskuteční na Dubině a přenášet je bude ČT4. Ovšem nemuselo to tak být. „Měsíc dopředu jsme měli avizováno, že zápasy v televizi budou. Ale na apríla jsme dostali zprávu, že všechny přenosové vozy budou v Praze kvůli příletu Obamy a přenos se ruší. Uzpůsobili jsme tomu začátky zápasů, ale o den později jsme se dozvěděli, že jeden vůz bude, a tedy oba zápasy se budou vysílat,“ řekl ke zmatkům okolo začátku hrací doby vítkovický trenér Radomír Mrázek. Sobotní utkání se tak nakonec bude hrát ve 12.55 hodin, to nedělní pak v 9.55 hodin.

Zmatky provázelo i místo utkání. Florbalisté chtěli stejně jako loni hrát na zimním stadionu v Porubě, ale ani to nevyšlo. „Měli jsme to předdomluveno, ale paní, co to má na starosti, si zapsala špatné datum. A o víkendu je tam hokej. Volili jsme tedy mezi naší halou na Dubině a velkou ČEZ Arénou. Nakonec jsme zvolili Dubinu,“ poznamenal Mrázek. Kapacita haly bude kvůli finále zvýšena na 1200 diváků a podle předpokladů by měla praskat ve švech.

Na zápasy proti Střešovicím bude vítkovický kouč postrádat jednoho z nejlepších českých hráčů Daniela Foltu. „Pořád má problémy s kolenem. Celý zápas nezvládne, počítám s tím, že hrát bude přesilovky, a pokud by to s námi bylo špatné, zvládl by i konec zápasu,“ nastínil trenér, který stejný model využil už v semifinále. Ostatní hráči včetně Pavla Bruse jsou připraveni.

A jak sesadit Střešovice z trůnu, který mají bez přestávky rezervovaný už od roku 2001? „Během základní části i v play off jsme si vyzkoušeli varianty se zataženou i vytaženou obranou a presinkem. Na Střešovice vyrukujeme s obranou vytaženou a celoplošným presinkem. Hrají na dvě pětky a mají tam přece jen už několik starších hráčů. Měli bychom je dostat pod tlak a věřím, že v závěru by mohli fyzicky i ztrácet,“ prozradil Mrázek, který divákům slibuje nádhernou podívanou. „Letos to bude opravdu to nejlepší, co český florbal nabízí. Oba celky hrají nejpěknější florbal a věřím, že diváci se budou bavit,“ dodal.