Loňské finále si tak nezopakují, ale budou bojovat o bronz s poraženým z dvojice Kladno – Opava. Její vítěz se stane dalším soupeřem Jihostroje v cestě za obhajobou mistrovského titulu.

Čtvrtý duel přesto začali lépe ostravští volejbalisté. Povzbuzeni čtvrteční výhrou 3:2 hned v úvodu zatlačili soupeře dobrým servisem, ale po akcích tria Zach, Bonini, Pochop o své čtyřbodové vedení přišli už před druhým technickým time-outem. „Utkání jsme dobře nastartovali, měli jsme velký náskok, ale neuhráli jsme asi čtyři balony, a to rozhodlo,“ viděl důvod prohrané 1. sady kouč DHL Jaroslav Tomáš.

Přibrzdit rozjetý Jihostroj na cestě do finále se DHL podařilo až ve třetím dějství. Po sérii Správky na podání otočili nepříznivý stav 2:5 na 9:5 a zásluhou dobré obrany na síti a v poli úspěšně zvládli i dramatickou koncovku. „Motyse vystřídal na postu univerzála Mikula a hrál výborně,“ pochválil slovenského volejbalistu Tomáš.

Krok s Jihočechy držela Ostrava i ve 4. sadě, ale pokažené podání a dva útoky do autu od stavu 17:17 přispěly k vítězné tečce domácího celku. „Otočit sérii z 0:2 je hodně složité. Klukům nemohu upřít snahu, ale někteří hráči mě svým výkonem v semifinále zklamali,“ přiznal kouč DHL. Příčinu vyřazení viděl už na začátku celé série. „V prvním utkání jsme doma vedli 2:0 na sety a mohli vyhrát 3:0, ale vlastními chybami jsme ho darovali soupeři. To pak rozhodlo celou sérii,“ konstatoval ostravský trenér.

Jihostroj České Budějovice – DHL Ostrava 3:1 (21, 19, –21, 21). Rozhodčí: Pejpal a Kvarda, čas: 112 min., diváci: 1500. Konečný stav série: 3:1.

Jihostroj: Sukuba, Sládeček, Zach, Pochop, Bonini, Procházka, libero Habada – Emmer, Mach.
DHL: Klapal, Zaťko, Správka, Kubala, Motys, Kozák, libero Václavík – P. Štika, Kozák, Kořistka.