Oba zápasy dokazovaly, že proti sobě nastoupila dvě nejlepší česká mužstva. V sobotu se vedení přelívalo z jedné strany na druhou a po šedesáti minutách oba brankáři kapitulovali čtyřikrát. Rozhodlo tak prodloužení, které se hrálo necelou půlminutu. Pak Milan Tomašík vystřelil z půlky a míček za Kafkova záda umístil Martin Tokoš. „Z naší strany nervózní zápas. Domnívám se, že jsme byli více ve hře, ale zase jsme vyrobili více individuálních chyb. V prodloužení se k nám přiklonilo štěstí,“ popsal zápas domácí kouč Radomír Mrázek. Vítkovice tedy zvládly i třetí letošní vzájemný duel s Tatranem.

Nedělní zápas, čtvrtý v pořadí, se jim ale nepovedl. Ostravský tým byl dlouho směrem dopředu jalový a vypadalo to, že si se soupeřem neví rady. „Věděli jsme, co na ně platí. Ale útočníci nezahráli to, co měli. Nebyli jsme schopni vepředu podržet balonek a z toho vše vyplývalo. Nedokázali jsme proto soupeře dostat pod tlak,“ zlobil se ostravský kouč. Jeho tým poprvé inkasoval v šesté minutě, další branku dostal se závěrečnou sirénou první třetiny, ale tu rozhodčí neuznali.

Tatran to nijak nezaskočilo a po pětadvaceti vteřinách druhé části zvýšil na 2:0. Vzápětí se trefil Klimeš a s domácími to vypadalo hodně špatně. Ovšem Vítkovice už několikrát v této sezoně dokázaly, že umí zabojovat. V polovině poslední třetiny to bylo už jen o branku a domácí tlačili. Ovšem… „Zbytečně jsme si to zazdili vyloučením v době největšího tlaku. Šance tedy byla, ale pokazili jsme si to sami,“ kroutil hlavou Mrázek. V přesilovce totiž hostům dvoubrankové vedení vrátil Richter a závěrečnou pojistku přidal Jendřišák. „Soupeř proměnil z úvodních pěti šancí dvě tři. A má tak kvalitní mužstvo, že když se dostane do vedení, těžko se na něj hraje. Ale nakonec jsme se do hry dostali, ale příště to holt musí být lepší. Chybělo nám trošku sebevědomí.,“ popsal zápas vítkovický trenér. Vítkovice tak poprvé letos Tatrannu podlehly a v Praze bude o víkendu série pokračovat za stavu 1:1

Finále

1. zápas: Vítkovice – Střešovice 5:4 PP (1:2, 2:2, 1:0 – 1:0), branky a asistence: 11. Ťopek (L. Hrubý), 25. Kološ (P. Suchánek), 33. Sladký (Brus), 41. Tomašík (Tokoš), 61. Tokoš (Tomašík) – 13. von der Pahlen (Jedlička), 15. Garčar (Hlavička), 39. Garčar (Fridrich), 40. Richter (Vávra).

2. zápas: Vítkovice – Střešovice 2:5 (0:1, 0:2, 2:2), branky a asistence: 48. Sladký (Tomašík), 50. Tokoš (Sladký) – 6. Přívara (Jedlička), 21. Přívara (von der Pahlen), 24. Klimeš (Jendrišák), 51. Richter (Garčar), 54. Jendrišák (Hlavička). Stav série: 1:1