„Ten výsledek je pro Mariánky hodně krutý. Nám se dařilo. Hráči plnili to, co jsme si před zápasem řekli, i když optimální to po celý zápas nebylo,“ řekl trenér Havířova Pavel Lištvan. Jeho svěřenci do utkání nastoupili snad trochu bojácně. „Ze začátku jsme se hledali. Proto tvrdím, že ten výkon nebyl stoprocentní. Pak se ale kluci našli, začali kombinovat a naše hra se zlepšila.“

Ragbisté Mariánských Hor už před začátkem sezony avizovali, že mužstvo nebude patřit mezi nejsilnější. Prohra však byla opravdu až příliš vysoká. „Víme, jak to s námi je, proto jsme ani neměli nějak přehnané ambice. Spíše jsme se v zápase zaměřili na herní situace. Bohužel jsme neměli žádné mlýny a statické situace, z toho Havířov těžil,“ uznal hrající trenér Karel Ševčík.

Ostravané se nezmohli na více než na jednu pětku, o kterou se až v závěru utkání postaral právě kouč Ševčík. „Máme mladé mužstvo. Kluci ještě postrádají ten správný grif, a tím si nedokážeme vytvořit situace, ze kterých můžeme útočit,“ zmínil Ševčík.

I přes vysokou prohru ale ragbisté Sokola svého trenéra přece jen potěšili. „Jak už jsem řekl, my jsme se více než na zápas jako celek soustředili na herní situace. Podle mých informací jsme prvních pětadvacet minut zápasu odehráli na polovině Havířova, což mě těší,“ dodal na závěr Ševčík. (jaz)

RC Havířov – Sokol Mariánské Hory 53:5 (34:0). Body: Kloda 10 (2P), Čmiel 9 (3 KP, 1TK), Macháček 5, Havlíček 5, Wantulok 5, Olšanský 5, Fric 5, Duda 5, Kuchařík 4 (2 KP) – Ševčík 5. Rozhodčí: Kohout – Jilčík, Jíša. Diváci: 200.

ZDENĚK JANIUREK ml.