„CEB změnila strukturu poháru, který se letos hraje v kvalifikaci regionálně. Skupina je hratelná, mohli bychom postoupit,“ řekl prezident Arrows Radim Kepák.

Ale pohár bude jen předkrmem k hlavní události roku, kterou bude zářijové mistrovství světa. To letos hostí hned několik evropských měst. Základní skupiny se uskuteční v Barceloně, Stockholmu, Řeznu, Moskvě a v České republice, kde se bude hrát v Ostravě a Praze. Vyřazovací boje pak přivítá Nizozemsko a Itálie. „Do poslední chvíle se bojovalo mezi Českou republikou a Paříží. Nakonec jsme vyhráli my a prosadili jsme, že zápasy uvidí i ostravští diváci. V náš prospěch hrálo i to, že jsme se loni skvěle zhostili akademického šampionátu,“ uvedl Kepák. Česká republika pak hostí skupinu, ve které vedle domácí reprezentace jsou ještě Tchaj-wan, Austrálie a Mexiko.

„Bude to obrovská akce, která bude hodně složitá na logistiku. Vždyť se hraje na vzdálenosti Barcelona – Moskva a Stockholm – Řím. Šampionát se koná poprvé v Evropě a všichni věříme, že to přispěje k propagaci baseballu na tomto kontinentu,“ poznamenal František Kuděla, který má na starosti logistiku české skupiny.

Vzhledem k šampionátu dojde na hřišti Arrows k nutným vylepšením. „Musíme splnit přísné bezpečnostní podmínky pro hráče. Jde o ochranné prvky u bariér, které jsou ve světě zcela běžné. Ale jakmile jednou podmínky splníme, získá stadion mezinárodní status a mohou se na něm konat všechny vrcholné akce. Takže je to i investice do budoucna,“ řekl Kepák, který přiblížil i další změny, kterými hřiště Arrows projde. „Chtěli bychom vybudovat nad hřištěm takové oko – budovu, která by byla určena VIP a novinářům. Měla by nabídnout exkluzivní pohled na zápas. Pro mistrovství světa pak počítáme s mobilními tribunami a cílem je zvýšit kapacitou na tři až čtyři tisíce sedících fanoušků,“ dodal Kepák.