Nyní se pětadvacetiletý sprinter připravuje na Kanárských ostrovech. „Vypadá to, že bych letos mohl být zase rychlejší a blížit se času okolo 13,10 vteřiny, což je na bělocha docela dobrý čas,“ uvedl Svoboda.

Loni v Ostravě vyrovnal Svoboda časem 13,45 vteřiny český rekord na 110 m překážek. „Mítink je pro mě srdeční záležitost, protože právě na ostravském stadionu jsem zaběhl první velký výkon, kterým jsem se dostal do užší světové špičky mezi překážkami,“ vzpomínal Svoboda.

Letos by rád tento výkon ještě překonal. „Doufám, že se mi letos podaří nejméně to co loni, nebo i třeba český překážkářský rekord zlepšit. Každopádně se chci co nejvíce se přiblížit hranici třinácti vteřin,“ líčil Svoboda.

Bude k tomu mít velkou příležitost, protože stejně jako loni se do startovních bloků zaklesne společně s Kubáncem Dayronem Roblesem. Ten loni vytvořil v Ostravě světový rekord a jeho start je zárukou extrémně rychlého závodu. „Dayron je sice mladší než já, ale já k němu vzhlížím a učím se od něho. Je to i výborný člověk a po loňském světovém rekordu jsem věřil, že se do Ostravy zase vrátí. Jsem tomu hodně rád,“ uzavřel Svoboda.