Jenže vítězství by se zřejmě rovnalo menšímu zázraku. Ostravští ragbisté už před sezonou avizovali, že v letošní sezoně nebudou jejich výsledky, díky omlazení kádru, nijak oslňující. Dragon Brno je navíc největším favoritem skupiny C základní části Poháru KB.

„V Havířově jsme měli katastrofální statické fáze,“ uznává trenér Mariánských Hor Karel Ševčík. „Na druhé straně jsme se na hřiště dostali až týden před prvním zápasem a za tak krátkou dobu se statické fáze prostě nedají kvalitně nacvičit. Jenže to je náš problém, určitě se na to nechceme vymlouvat,“ pokračuje hrající kouč.

Cílem jeho svěřenců tak v nejbližších dnech bude co nejvíce zlepšit výkony. „Bohužel je to tak, že se během velké části jara zaměříme spíše na herní situace než na hru jako celek. Musím ale připomenout, že co se týče fyzické kondice, jsme na tom hodně dobře. To bylo vidět v posledních minutách zápasu v Havířově,“ upozorňuje Ševčík.

Brněnští Draci ale přesto budou pro ostravské ragbisty až příliš velkým soustem. Svou roli favorita potvrdili i v prvním kole, když deklasovali Zlín 80:7. „Nikdy do žádného zápasu nejdeme s tím, že chceme prohrát. Dragon je silný, to víme. Pokud proti němu chceme uspět, musíme zlepšit už zmiňované statické fáze a čištění míče v rucku. Tomu jsme také podřídili tréninky, takže nám to snad přinese ovoce,“ věří trenér.

„Nic není nemožné a v ragby to platí dvojnásob. My se prostě zaměříme na vlastní hru. Pro mě je důležité, aby hráči do puntíku splnili to, co si před zápasem řekneme. Přinejmenším chceme být Brnu alespoň důstojným soupeřem. V žádném případě jim ale nedáme nic zadarmo,“ dodává Ševčík. Utkání druhého kola základní skupiny Poháru KB mezi Sokolem Mariánské Hory a Dragonem Brno začíná v sobotu ve 14 hodin.

ZDENĚK JANIUREK ml.