Do vyřazovacích bojů dnes vstupuje nejvyšší basketbalová soutěž mužů. Úvodní čtvrtfinálové utkání odehrají košíkáři NH Ostrava od 18 hodin v Děčíně. Derby mezi Novým Jičínem a Opavou je na programu zítra od 17.30 hodin.

V Ostravě si všichni los pochvalují. Aby také ne. Svěřencům trenéra Františka Róna se podařilo vyhnout vedoucí dvojici Nymburk, Nový Jičín. Pomohla jim k tomu také senzační výhra Kolína na palubovce USK Praha v posledním kole základní části. „Je to přijatelný soupeř. Venku se nám letos nedaří, ale právě Děčín jsme dokázali porazit, a to jak doma, tak na jejich palubovce,“ řekl před začátkem play off trenér NH Ostrava František Rón, který se tak může po sedmi letech působení v klubu rozloučit se vztyčenou hlavou, tedy postupem přes čtvrtfinále.

V předchozích čtyřech případech, kdy se do play off dostal, se to kouči, který od příští sezony povede Opavu, nepodařilo. „Neměli bychom být outsideři. Na Děčín si věříme, tak trochu jsme si ho i přáli,“ přiznal ostravský Petr Bohačík a dodal: „Očekávám, že to budou vyrovnané zápasy. Pro nás i pro Děčín je velkou výhodou domácí prostředí,“

Pro Novou huť bude klíčový hned úvodní duel. Venku totiž patří k nejhorším v lize. V základní části zvítězili Ostravští pouze ve čtyřech zápasech z dvaceti. Naposledy však vezli dva body právě ze západu Čech. Od té doby vyšli venku sedmkrát naprázdno a na úspěch z palubovky soupeře čekají už více než dva měsíce.

LOS ČTVRTFINÁLE

1. zápasy – úterý 21. dubna:
Děčín – NH Ostrava (18)
Prostějov – Liberec (18)
Středa 22. dubna:
Nový Jičín – Opava (17:30)
Nymburk – USK Praha (18:00)

2. zápasy – pátek 24. dubna:
Liberec – Prostějov (18)
Sobota 25. dubna:
Opava – Nový Jičín (17)
USK Praha – Nymburk (17.30)
NH Ostrava – Děčín (18.30)

3. zápasy – úterý 28. dubna:

Děčín – NH Ostrava (18)
Prostějov – Liberec (18)
Středa 29. dubna:
Nový Jičín – Opava (17.30)
Nymburk – USK Praha (18)

Případné 4. zápasy – pátek 1. května:

NH Ostrava – Děčín (17.30)
Liberec – Prostějov (18)
Sobota 2. května:
Opava – Nový Jičín (17)
USK Praha – Nymburk (17.30)

Případné 5. zápasy – úterý 5. května:
Prostějov – Liberec (17.30)
Děčín – NH Ostrava (18)
Středa 6. května:
Nový Jičín – Opava (17.30)
Nymburk – USK Praha (18)

(Čtvrtfinálová série se hraje na tři vítězná utkání)