Volejbalisté DHL Ostrava porazili v prvním utkání play off extraligy o třetí místo v sobotu doma Opavu 3:0 a od bronzové tečky za sezonou je dělí jediné vítězství. Rozhodnout o ní mohou už dnes na opavské palubovce, kde od 18 hodin pokračuje série druhým duelem. „Náš cíl byl finále a z toho, že se nám nepodařilo postoupit, jsme stále zklamaní, ale na druhé straně je každá medaile dobrá, takže bychom teď rádi uhráli alespoň bronz,“ přiblížil bojovnou náladu v ostravském týmu smečař Aleš Správka.

První zápas jste vyhráli hladce, ale výkon Opavy byl proti minulým derby jen poloviční…

To jsme i trochu čekali, protože Opava dohrála semifinálovou sérii s Kladnem teprve minulý týden. Vím, co nepostoupení do finále přes České Budějovice udělalo s námi. Byli jsme na tom dost špatně psychicky a unavení, ale měli jsme dva týdny na to, aby z nás zklamání trošku vyprchalo. Trochu jsme doufali, že Opava bude zažívat něco podobného, a asi to tak bylo, protože nepodala stoprocentní výkon jako třeba proti Kladnu, kdy hrála moc dobře. Myslím si, že rozhodly začátky setů, kdy se nám vždycky podařilo utrhnout se do deseti bodů a soupeř náš náskok pak už nestačil stáhnout. Čekal jsem, že Opava bude tradičně hrát víc přes univerzála Rybníčka, ale zdálo se mi, že byl málo „nakrmený“, což také udělalo svoje.

Po snadném vítězství v prvním duelu máte bronz na dosah. Nemůže to svádět k podcenění soupeře?

To určitě ne! O podcenění Opavy nemůžeme mluvit, protože my tu medaili moc chceme, byť je jen bronzová.

Opava je ale v domácím prostředí nebezpečný protivník, což předvedla i v semifinále s Kladnem, které dvakrát porazila 3:0. Skončí série o třetí místo už dnes, nebo se bude hrát ještě třetí zápas v sobotu v Ostravě?

Uděláme všechno pro to, aby skončila už ve středu. Je pravda, že Opava je doma silná, ale i my jsme ji na její palubovce dokázali v této sezoně porazit 3:2 a vyhrávali jsme tam i v minulosti. Bude to těžké, ale do zápasu dáme maximum a snad se nám bronz povede uhrát už v Opavě.