Hanáci jsou v současnosti v podobné situaci jako mariánskohorský Sokol. Klub se také vydal cestou omlazení kádru. Do ostravského mužstva se navíc vrátil účastník juniorského mistrovství Evropy Vojtěch Kubatý, a tak se dal očekávat vyrovnaný boj, což se nakonec na olomouckém trávníku potvrdilo.

„Bylo to bojovné utkání. Bohužel na vítězství jsme opět nedosáhli. Olomouc nás přehrála hlavně díky obrovskému nasazení. V náš neprospěch navíc mluvil i větší počet taktických chyb,“ shrnul hrající trenér Mariánských Hor Karel Ševčík.

Olomouci hrálo do karet také zranění Bystroně. „Naše útočná řada se pak stala hodně prostupná a soupeř dosahoval pětek až příliš snadno,“ konstatoval Ševčík.

Konečné skóre 39:15 ale bylo k hráčům Mariánských Hor férovější než předešlé debakly. „Pro nás bylo dobře, že se do kádru začlenili další mladí kluci. Navíc jsme hodně zlepšili náš herní styl. Takže celkově to pro nás bylo opět důležité utkání v tom smyslu, že je vidět, že jsme zápas od zápasu lepší a dostáváme se dál,“ dodal na závěr ostravský kouč.

Olomouc – Sokol Mariánské Hory 39:15 (17:5).

Body Mariánských Hor: 5 Čtvrtníček, Kubatý, Hrubý. Mariánské Hory: Hankovszki, Hrubý, Šritt, Juřica, Vann, Vasilov (od 68. Šrubař), Škopek, Břuska, Filák, Kubatý, Kuba, Bystroň, (od 15. Thér, od 65. Peter), Čtvrtníček, Altenburger, Učeň.


ZDENĚK JANIUREK, ml.