„Oproti loňskému premiérovému ročníku chystáme některé změny - především jinou trasu. Loni účastníci vyjížděli z Brušperku, městečka vzdáleného asi patnáct kilometrů od Ostravy, letos bude start a cíl závodu přímo v Ostravě,“ říká organizátor Libor Hrdina.

Partnerem závodu se stala právě Vysoká škola báňská, který poskytne jak plochu pro start a cíl závodu, tak šatny a sprchy a navíc dostanou závodníci ve školní menze tradiční guláš. Obrovskou změnu proti prvnímu ročníku Škodabike Marathonu prodělala také trasa závodu. Bikeři se musejí připravit na náročnější kopcovitý terén. „Celkové převýšení na šedesátikilometrové trase nepřesáhne osm set metrů. Závodníci odstartují z Ostravy Poruby a budou směřovat do nízkojesenické pahorkatiny. Lesní cesty a hluboké, malebné údolí potoka Setiny dovede cyklisty až na dohled Opavy, kde nad Hradcem nad Moravicí přejedou nejvyšší bod závodu s výškou 500 metrů nad mořem. Poté už je čeká návrat údolím Raduňky a hlubokými lesy kolem Pusté Polomi,“ popisuje trasu Hrdina.

Pro účastníky budou připraveny dvě závodní tratě (60 km a 30 km) a nesoutěžní trať (6 km) pro rodiče s dětmi. Zvláštní kategorie na 30kilometrové trati je vypsána pro vysokoškolské studenty a studentky. Nejrychlejší student i studentka získají finanční prémii ve výši 5 000 Kč.

Závod je měřen pomocí elektronických čipů a vedle občerstvovacích stanic na trati čeká v cíli na každého guláš a nápoj.

Startovné se pohybuje mezi sto až dvě stě korunami, studenti neplatí žádné startovné.

Přihlásit na závod se můžete v pátek 24. dubna od 16 do 22 hodin ve staré aule VŠB TU nebo v sobotu 25. dubna od 6 do 9.30 hodin tamtéž. Při prezentaci je nutné prokázat svoji totožnost občanským průkazem, pasem nebo VŠ indexem.

Další informace najdete na www.skodabike.cz

Loňský ročník obrazem zde.