Republikové stříbro zřejmě neobhájí. Alespoň v Divizi 2 ne. Automobilový závodník David Palmi však letos zahálet nebude. O republikový triumf se pokusí v nižší Divizi 3. I když přídomek nižší si tato kategorie od letošního roku příliš nezaslouží.

„Situace není vůbec růžová. Krize se projevuje všude a motorsport není výjimkou. Osud D2 je stále hodně nejasný. Podle našich informací by se jí ale mělo zúčastnit nanejvýš šest až sedm aut. Což prakticky nemá smysl,“ přiblížil David Palmi, který loni vybojoval titul vicemistra republiky a získal i stříbro v mistrovství zóny střední Evropy.

„V současnosti o start v Divizi 2 projevilo zájem jen několik závodníků. Například David Kostruh nebo Dušan Nevěřil s formulí 3000. Náš tým původně také zvažoval D2, jenže naše formule Renault se s F3000 nemůžou vůbec měřit,“ zmínil Palmi.

Také proto se tým Palmi motorsport rozhodl v letošní sezoně zúčastnit se výkonnostně nižší Divize 3. Do té byla už po minulém ročníku zařazena i nejnižší formule 1400. Pokud tedy letos neodstartuje Divize 2, bude D3 jedinou formulovou soutěží u nás.

„V jistém slova smyslu je to pro nás krok zpátky. Nebudeme moci třeba nasazovat formuli Renault. Na druhé straně ale máme už připravenou formuli Škoda a bylo by nám líto ji nechat stát v garáži. Proto jsme se rozhodli se zaměřit hlavně na D3,“ řekl Palmi.

Velkým lákadlem do Divize 3 je však odměna pro celkového vítěze šampionátu. Ten totiž dostane pro nadcházející sezonu možnost zúčastnit se mezinárodní série formule Renault. „To je pro nás velká výzva, určitě se o to popereme,“ pokračoval Palmi. Úvodní závod je naplánován už na tento víkend na Masarykově okruhu v Brně.

„Kromě národního šampionátu ale budeme pravidelně nasazovat Jakuba Horáka do švýcarského poháru formule Renault. Do několika závodů této série nastoupím i já,“ připomněl devětadvacetiletý závodník.

Jakub Horák si první start ve švýcarském poháru už na své konto připsal. Kvůli technickým potížím se však pohyboval pouze v polovině startovního pole.

ZDENĚK JANIUREK, ml.