Volejbalisté DHL Ostrava získali svůj první bronz. Po sobotní domácí výhře 3:0 porazili Opavu na její palubovce ve včerejší odvetě 3:1 a po zlatě v roce 2006 a loňském stříbru se radují z další medaile. Slezané, kteří ve včerejším derby vyhráli úvodní set, v těch dalších i přes bojovný výkon tahali za kratší konec a museli se spokojit se čtvrtým místem.

Opava – DHL Ostrava 1:3 (23, -22, -22, -19).

V domácí sestavě se objevil nečekaně Tomáš Kotrch, který laboroval v týdnu s bolavým ramenem. Opava úvodní sadu skvěle rozehrála a v jejím průběhu vedla už o pět bodů. Ostravští to ale nezabalili a k vidění byla dramatická koncovka, ve které si vzal hlavní slovo Piovarči. Nejdříve nekompromisně středem sítě získal svému týmu setbol a poté přímo z podání celou sadu ukončil. I druhá sada byla ve znamení dramatické koncovky. Oba týmy se přetahovaly o každý míč. Do dvoubodového trháku šli hosté. Piovarči servíroval mimo, poté Opavští neustáli tvrdou smeč Mikuly. Slovenský smečař měl i poslední slovo, když jeho smeč byla vytlučena mimo - 1:1.

Ostrava, povzbuzená dobře zvládnutou koncovkou druhé sady, začala i tu třetí exkluzivně. V koncovce ale nastalo pořádné drama. Nejdříve přišla strhující výměna, která skončila Motysovým útokem do autu – 21:22. Ovšem dvě zbytečné chyby Opavských poslaly hosty do dvoubodového vedení. Stav ještě zdramatizoval šťastně domácí Rybníček, sám ale pak po chybné nahrávce zaútočil do plné ostravské obrany a bylo po naději.

Čtvrtá sada začala pro Opavské nadějně, ale skončila tragicky, nastartovaný celek DHL na palubovce kraloval a bronzovou medaili si už vzít nenechal. „Nedá se nic dělat, takový je sport. První sada nám vyšla. V té druhé jsme Ostravu nastartovali. I když kluci bojovali, na vítězství to nestačilo,“ smutnil opavský trenér Martin Demar. „Sezonu ale hodnotím pozitivně. Chci, aby tato parta zde zůstala a příští rok se nám to finále povedlo,“ uzavřel opavský trenér. „Po našich skvělých výkonech ve čtvrtfinále a semifinále bych třetí místo bral jako zklamání. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, protože ti byli celý rok skvělí, troufnu si říci, že nejlepší v Čechách,“ poznamenal opavský kapitán Pavol Chudík.

„V prvním setu jsme měli špatnou přihrávku. Hra se zlepšila s příchodem smečaře Kozáka,“ řekl trenér DHL Ostrava Jaroslav Tomáš a pokračoval: „Jsem rád, že máme alespoň bronz. Nedokázal bych si představit, že bychom letos skončili bez medaile,“ připomenul výborné výkony a druhé místo po základní části extraligy ostravský kouč. Rozhodčí: Došlík, Grabovský. Čas: 98 minut. Diváci: 650. Konečný stav série: 0:2. Opava: Valaštek, Piovarči, Kotrch, Chudík, Rybníček, Fila, libero Kovář – Přikryl, Scheffczik Ostrava: Mikula, Kubala, Zaťko, Motys, Klapal, Správka, libero Václavík – Kozák.