„Pro kategorii kadetek a dorostenek to byla příprava na krajský přebor, který v neděli pořádáme v Ostravě. Děvčata na něm budou bojovat o nominaci na mistrovství republiky za dva týdny v Jablonci nad Nisou,“ vysvětlila šéftrenérka vítkovických moderních gymnastek Hana Nadkanská s tím, že pro všechny kategorie bylo Bruntálské jaro prvním závodem sezony.

„Pochválit musím Nikolku Pavlovskou za sestavu se švihadlem, která byla bez chybičky, a její zásluhou vybojovala druhé místo. Viktorka Volná zvládla výborně sestavu bez náčiní a velkou radost mám i z Esterky Volné – třetí místo je její první výraznější úspěch. Dobře ale zajela i Klárka Dybalová,“ hodnotila nejmladší účastnice sobotního závodu Nadkanská.

Neděle patřila Bruntálskému jaru. „Musím pochválit kadetky a dorostenky, které i přes únavu ze sobotního závodu absolvovaly všechny tři sestavy,“ vysvětlila vítkovická šéftrenérka.

Krajský přebor kadetek a dorostenek se uskuteční v neděli od 11 hodin v hale Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových na Plzeňské ulici v Ostravě-Zábřehu.

Výsledky vítkovických závodnic:

Přerovská stuha (sobota) – naděje nejmladší (bez náčiní a švihadlo): 2. Nikola Pavlovská, 4. Viktorie Volná, kadetky mladší (míč a švihadlo): 3. Ester Volná, 5. Klára Dybalová, dorostenky (kužele a obruč): 1. Martina Nečasová, 3. Magda Sikorová. Bruntálské jaro (neděle) – mini (bez náčiní): 4. Kristýna Nadkanská, naděje nejmladší (bez náčiní a švihadlo): 5. Nikola Pavlovská, 8. Andrea Kozová, kadetky mladší (švihadlo, obruč a míč): 4. Ester Volná, 5. Klára Dybalová, dorostenky (obruč, míč a kužele): 2. Martina Nečasová, 6. Magda Sikorová.