Tak přece se to povedlo. Ragbisté Mariánských Hor se o víkendu konečně mohli naplno radovat. Výrazně omlazené mužstvo si na své konto připsalo první letošní výhru. Ostravu opustil se svěšenou hlavou Zlín.

Úspěch se očekával, i když určité pochybnosti přece jen byly. „Sám za sebe můžu říct, že jsem věřil, že vyhrajeme. Akorát bylo potřeba, aby se hráči plně koncentrovali na hru a předvedli alespoň podobný výkon jako před dvěma týdny v Olomouci. To nakonec splnili,“ pochválil své svěřence hrající trenér Karel Ševčík.

Výhra se však nerodila snadno. Skóre se přelévalo na obě strany a do druhého poločasu šli s bodovým náskokem hosté ze Zlína. „Byl to v každém směru vyrovnaný zápas. Musím znovu připomenout, že máme mladé hráče, kteří si v mužské soutěži teprve zvykají. Chybějí jim zkušenosti a to bylo vidět hlavně na křídlech, přes která si soupeř často došel pro body. Na druhé straně ale naši kluci zabojovali a vítězství nakonec strhli na svou stranu,“ řekl Ševčík.

Zlínští ragbisté byli po zápase zklamaní a nechali se slyšet, že výsledek k nim není férový. Podle nich měli ze hry více než ostravské mužstvo. „Je sice možné, že měli míč pod kontrolou častěji a déle než my. Jenže se nedokázali dostat do takových šancí, jaké jsme si dokázali vytvořit, proto neskórovali,“ odmítl kouč „Mariánek“ námitky soupeře.

Utkání se Zlínem však bylo s největší pravděpodobností posledním vystoupením Mariánských Hor v Poháru KB, přestože je mělo čekat ještě závěrečné utkání ve Vyškově.

„Uvažujeme o tom, že do Vyškova nepojedeme. I přes vítězství už nemáme šanci skončit jinak než poslední. V našem týmu je navíc hodně juniorů, kteří hrají jak v pátek, tak v neděli. Sobotní zápas ve Vyškově, ve kterém o nic nejde, by mohl být ze strany zranění rizikový. Proto jej s největší pravděpodobností odmítneme,“ prozradil Ševčík.

Dalším důvodem je i nadcházející čtvrtfinále turnaje zvaného Mísa, který vzejde z účastníků Poháru KB. „Už je jisté, že se potkáme s Olomoucí. Také proto chceme hráče trošku šetřit. V tomto utkání budeme mít k dispozici i posily, jako například Madrého, Nohela a další. Naše šance nejsou malé. Příležitost chceme využít, vždyť pokud postoupíme do finále a to vyhrajeme, na podzim nás čeká extraliga,“ dodal na závěr optimisticky Ševčík.

KB Pohár: TJ Sokol Mar. Hory – RC Zlín 25:22 (8:12). Body:15 Selig – P, 2Tk, 2 Kpp a 5 Čtvrtníček, Altenburger.

Sestava: Hankovszki, Hrubý, Šritt (od 60. Osoba), Purdek (od 45. Šulej), Moravčík, Škopek, Vann, Břuska, Filák, Kubatý, Kuba (od 50. Burian), Selig, Čtvrtníček, Altenburger (od 50. Peter), Učeň.

Tabulka Poháru KB skupiny C

1. Dragon 4 4 0 0 19
2. Vyškov 4 3 0 1 15
3. Olomouc 4 2 0 2 10
4. Havířov 4 1 0 3 4
5. Zlín 4 1 0 3 6
6. Mar. Hory 4 1 0 3 4

ZDENĚK JANIUREK ml.