Domácí hráčky ale opouštěly palubovku se vztyčeným hledím a do šaten je vyprovázel zasloužený potlesk fanoušků. „Atmosféra byla skvělá, moc všem děkujeme,“ řekla Martina Oroszová. Mladý porubský celek hrál v úvodu nervózně až ustrašeně, což zkušenějšímu soupeři vyhovovalo. Jindřichův Hradec měl výškovou i váhovou převahu v brankovišti, což během utkání často využil. Navíc výborně zvládl hru v oslabení.

Porubu střelecky držela v úvodu utkání kanonýrka Barbora Mýlková, která vsítila čtyři úvodní branky svého týmu (4:7). Až po přestávce se rozstřílely i další ostravské opory Oroszová, Ganzerová a Hradilová. „Zaplatili jsme nováčkovskou daň, možná na nás dolehla i tíha utkání. V první patnáctiminutovce jsme hráli ustrašeně a dostávali laciné góly. Vůbec jsme se tak nedostali k rychlým protiútokům, které měly být naší velkou zbraní,“ poznamenal kouč Poruby Aleš Chrastina, který ale viděl v zápase i pozitiva. „Holky si hlavně po přestávce ověřily, že s Hradcem se dá hrát. Hodily za hlavu nervozitu a ukázali jsme své kvality,“ poznamenal Chrastina. Nejen ho muselo mrzet, že porubské házenkářky neproměnily tři sedmičky. „Když se podíváte na výsledek, tak to štve dvojnásobně. Ale jsme v poločase baráže a v odvetě se o šanci ještě určitě porveme,“ podotkl Chrastina.

Trenér Jindřichova Hradce René Kumpán byl spokojený. „Utkání bylo vyhecované, hlavně za strany domácích hráček. Snažily se nám to co nejvíce znepříjemnit. Líbilo se mi, že hrály velmi dobře v obraně, což fakt musím ocenit. Myslím si ale, že jsme vyhráli zaslouženě. Projevila se herní zkušenost i větší vyzrálost. Každý musí uznat, že jsme byli lepší, i když rozdíl ve skóre není nijak přesvědčivý. Neměli jsme tolik technických chyb, holky musím pochválit i za disciplínu,“ uvedl trenér René Kumpán, který byl s tříbrankovým náskokem do odvety spokojený. „Doma hrajeme už kvůli skvělému publiku, který bylo stejně dobré i v Ostravě, o sto procent lépe. Myslím, že jsme vykročili za záchranou v interlize,“ dodal Kumpán.

TJ Sokol Poruba – Házená Jindřichův Hradec 20:23 (8:11). Rozhodčí: Novák, Kohout. Diváci: 600.

Sokol Poruba: Kusýnová, Bártlová – Mýlková 5/1, Lešková, Baránková 2, Drobcová 1, Ganzerová 3, Adámková, Ficová, Malachovská 1, Hradilová 3, Vavříková, Richvalská 1, Oroszová 4. Trenér: Aleš Chrastina.

Házená Jindřichův Hradec: Bezpalcová, Doláková – Kupková 3, Kohoutová 1, Jitka Matoušková 2, Hroničková, Klečacká, Keslerová 2, Iveta Matoušková 4, Pilařová 3, Martinková 4, Bubeníková 2, Vysloužilová 2, Zimová. Trenér: Karel Kumpán.